Skip to main content
antistresový panďulák

Antistresový panďulák nebo míček – návod na výrobu

Vyrobte si s námi antistresový míček nebo antistresového panďuláka v domácích podmínkách. Jednoduchý postup a rychle vyrobený míček na hraní – to je záruka zábavy pro malé i větší děti. Navíc většinu potřeb na vyrábění máte doma. Tak hodně legrace při tvoření! A pozor, do mouky nefoukat 🙂

Co budete potřebovat?

potřeby na vyrábění antistresového míčkunafukovací balónky (min. 2 ks)
• mouku (my použili polohrubou)
• trychtýř nebo nálevku
• provázky, vlnu
nůžky
lihové fixy

 

 

 

Panďulák – postup:

1. Dva klasické balónky vložte do sebe. Stačí ten balónek, co bude vevnitř (tzn. nebude vidět) přehnout po délce a nasoukat do druhého balónku. Pro definitivní usazení obou balónků stačí je chytit prsty za nafukovací okraj a několikrát s nimi máchnout. Dva balónky jsou potřeba proto, abyste panďuláka při hraní brzy neprotrhli.

Tip: Pro nasoukání je možné si pomoci i vatovou tyčinkou. Jen pozor na protržení.

dva balonky v jednom

2. Jakmile máte první krok úspěšně za sebou, je potřeba naplnit balónky moukou. Do otvoru balónku vložte trychtýř a začněte sypat mouku. Při plnění balónku moukou je potřeba použít trik, aby se do balónku dostal dostatek mouky – musíte mačkat prstem pod ústí balonku (viz obrázek).

plnění balonku moukou

trik jak naplnit balonek moukou

3. Když máte balónek naplněný moukou tak akorát (zhruba velikost dlaně), pečlivě balónek zavažte. A je čas nakreslit na balónek obličej, ideální je na to lihový fix.

Tip: Můžete použít i balónky s potiskem vaší oblíbené postavičky nebo již s natištěným obličejem, pak už není potřeba nic kreslit.

4. Teď už jen vašemu panďulákovi přivažte vlasy z vlny a fešák je hotový.

antistresový panďulák

Míček z mouky – postup:

1. Jeden balónek naplňte moukou asi do velikosti nektarinky. (Jak naplnit balónek moukou je popsáno výše v bodě č. 2.) Po naplnění pečlivě zavažte.

2. Naplněnému balónku ustřihněte za zavázáním ústící trubičku, to stejné proveďte i druhému prázdnému balónku.

ustřižení balonků

3. Stačí jen prázdný balónek navléct na ten naplněný. Zavázaný konec byste měli mít přesně nahoře uprostřed druhého balónku, proti otvoru. Míček po dokončení bude dvoubarevný, tak i na to myslete při vybírání balónků.

4. A míček na házení, žonglování nebo jen pohrávání v ruce je kompletně hotový.

antistresový míček

 

Původní verze článku 17.7.2015

 

5 thoughts to “Antistresový panďulák nebo míček – návod na výrobu”

  1. Hezký den, nemáte tip na fix, který bude na 100% použitelný s menšími dětmi, netoxický, bude držet na míčku, ale půjde vyprat z oblečení. Děkuji za radu i super postup. Z Plzně zdraví Jana

  2. Děkuji za pěkný nápad, pracuji ve školní družině a hledám různé inspirace. Hezký den, Líza

    1. Hezký den Lízo, jsme rádi, že se vám návod líbí. Pochlubte se, jak se dětem výrobky povedly. Sledovat nás můžete i na facebooku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *