Skip to main content
vánoční polštář zdobený textilními razítky a barvami

Vánoční polštář – DIY

Ještě než stihly vtrhnout s plnou parádou Vánoce do obchodů, dostala jsem pozvánku na vánoční razítkový workshop. Uznejte, po minulé zkušenosti, nešlo odmítnout. A udělala jsem dobře. Vánoční poklidnou atmosféru jsem nasála plnými doušky. 

Ráda bych k vám trochu té vánoční tvořivé nálady a pohody přenesla –  takže si uvařte kafíčko a vytvořme si společně vánoční polštář. Skvěle doladí vaši vánoční výzdobu nebo jím můžete někoho obdarovat.

vánoční workshop aladine

Co budete potřebovat na polštář?

Postup

  1. Před samotným tvořením vložíme do vnitřku polštáře igelit, aby se nám barvy nepropily i na zadní stranu. Pak už si nachystáme z pevné folie připravený tvar stromku (trojúhelník), potřebovat budeme obě části.

1. krok na výrobu polštáře

2. Umístíme šablonku stromku na polštář a polepíme izolepou tak, jak chceme mít přes stromek umístěné bílé proužky.

krok 2 - polepení izolepou

3. Zakryjeme igelitem okolí šablonky a můžeme začít stříkat textilní barvu.

krok 3 nanášení barvy

4. Sundáme igelitové rezervy, odlepíme izolepu. Pak dle naší fantazie zakrýváme další části polštáře a stříkáme další barvy, které chceme mít na polštáři. Zasušíme papírovými utěrkami nebo urychlíme fénem. Po zaschnutí, abychom si barvy nerozmazali, začínáme tiskat razítka. Záleží jen na nás jaké, kam a kolik. Osobně razím heslo čím větší chaos, tím lepší 🙂 Takto hotový polštářek už jenom doladíme konturami. Ty se používají jen pro zvýraznění, jakoby se s nimi píše. Hezky vypadají různé čárky, vlnovky či vánoční hvězdičky. Tahle část tvoření je, podle mého názoru, nejdelší a nejpracnější, ale dodá polštáři ten správný šmrnc 🙂

skoro hotový polštář

Ještě omrkněte originální vzor polštáře od Aptáka, který jsme na kurzu měli a pak pro inspiraci i přenádherné výtvory mých spolunávštěvnic workshopu. Co kus, to originál a všechny krásné.

polštář - vzor

polštáře z worshopu

hotové vánoční polštáře

Budu ráda, pokud se na našem facebooku pochlubíte i vašimi vytvořenými (vánočními) polštáři.
Příjemné tvoření a krásné Vánoce!


Moc děkuji týmu Aladine za pozvání a za kurz, ráda se opět nějakého zúčastním. Třeba takové Gorjussky… 🙂

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *