Skip to main content
vánoční polštář zdobený textilními razítky a barvami

Vánoční polštář – DIY

Ještě než stihly vtrhnout s plnou parádou Vánoce do obchodů, dostala jsem pozvánku na vánoční razítkový workshop. Uznejte, po minulé zkušenosti, nešlo odmítnout. A udělala jsem dobře. Vánoční poklidnou atmosféru jsem nasála plnými doušky. 

Ráda bych k vám trochu té vánoční tvořivé nálady a pohody přenesla –  takže si uvařte kafíčko a vytvořme si společně vánoční polštář. Skvěle doladí vaši vánoční výzdobu nebo jím můžete někoho obdarovat.

vánoční workshop aladine

Co budete potřebovat?

Postup:

  1. Před samotným tvořením vložíme do vnitřku polštáře igelit, aby se nám barvy nepropily i na zadní stranu. Pak už si nachystáme z pevné folie připravený tvar stromku (trojúhelník), potřebovat budeme obě části.

1. krok na výrobu polštáře

2. Umístíme šablonku stromku na polštář a polepíme izolepou tak, jak chceme mít přes stromek umístěné bílé proužky.

krok 2 - polepení izolepou

3. Zakryjeme igelitem okolí šablonky a můžeme začít stříkat textilní barvu.

krok 3 nanášení barvy

4. Sundáme igelitové rezervy, odlepíme izolepu. Pak dle naší fantazie zakrýváme další části polštáře a stříkáme další barvy, které chceme mít na polštáři. Zasušíme papírovými utěrkami nebo urychlíme fénem. Po zaschnutí, abychom si barvy nerozmazali, začínáme tiskat razítka. Záleží jen na nás jaké, kam a kolik. Osobně razím heslo čím větší chaos, tím lepší 🙂 Takto hotový polštářek už jenom doladíme konturami. Ty se používají jen pro zvýraznění, jakoby se s nimi píše. Hezky vypadají různé čárky, vlnovky či vánoční hvězdičky. Tahle část tvoření je, podle mého názoru, nejdelší a nejpracnější, ale dodá polštáři ten správný šmrnc 🙂

skoro hotový polštář

Ještě omrkněte originální vzor polštáře od Aptáka, který jsme na kurzu měli a pak pro inspiraci i přenádherné výtvory mých spolunávštěvnic workshopu. Co kus, to originál a všechny krásné.

polštář - vzor

polštáře z worshopu

hotové vánoční polštáře

Budu ráda, pokud se na našem facebooku pochlubíte i vašimi vytvořenými (vánočními) polštáři.
Příjemné tvoření a krásné Vánoce!


Moc děkuji týmu Aladine za pozvání a za kurz, ráda se opět nějakého zúčastním. Třeba takové Gorjussky… 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *