Skip to main content
jak zdobit vajíčka

Zdobení velikonočních vajíček

Chce mít letos originálně zdobená vajíčka? Zkuste nějakou jinou techniku než umělé košilky či barvy na vajíčka. Protože nám chodí krásné kraslice od našich soutěžících, rozhodli jsme se vás taky inspirovat. S námi vás zdobení velikonočních vajíček bude bavit.

Barvení vajíček v cibulových slupkách:

Vajíčka barvená v cibuli jsou krásně hnědá. Stačí vám k tomu suché cibulové slupky, které dáte vařit – poté do nich opatrně (nejlépe na lžíci) položíte vajíčka a necháte vařit asi tak 10 minut. Vajíčka nechte vychladnout, pro lepší efekt potřete lehce sádlem a budou se krásně lesknout.

Takto obarvená vajíčka můžete i dozdobit: malým nožíkem podle fantazie vyškrábejte jakýkoliv motiv. Nebo před barvením přiložte na vajíčka lístečky, vložte do staré silonové punčochy a pořádně ji zavažte. Po obarvení bude lísteček na vajíčku.

Vajíčka barvená v cibulových slupkách - zdobení velikonočních vajíček

 

Fixy a foukací fixy:

Tato technika je nejhezčí na bílém vajíčku. Vařené vajíčko můžete podle fantazie pokreslit fixy nebo na ně pomocí foukacích fixů na textil přenést nějaký obrázek či je udělat jen barevně kropenaté.

Vajíčka barvená fixem

 

Zdobení velikonočních vajíček pomocí větviček:

Dozvěděli jsme se, že letos jsou velmi moderní vajíčka ozdobená pomocí březových větviček. Březové větvičky nařežete na úzká kolečka a pomocí kvalitního lepidla přilepíte na vajíčko. Zdobení sice trvá trochu déle, ale výsledek určitě stojí za to.

Vajíčka zdobená březovými větvičkami

Autor: Patrik Straňák

 

Je zima, nasaďte vajíčku čepici:

Pokud rádi pletete nebo háčkujete, můžete vajíčku udělat čepici. Pak už jen stačí dokreslit obličejík a vajíčko se na vás bude smát.

Vajíčka s pletenou čepičkou

Autor: Nikola Landrová

 

Vajíčko ala králíček či kuřátko:

Znakem velikonoc jsou kuřátka a králíčci, tak proč neudělat z vajíčka tato zvířátka, když je to tak jednoduché. Na kuřátko vajíčko obarvíte nažluto a přilepíte mu červený zobáček a hřebínek – třeba z pěnovky. Očička můžete nalepit nebo nakreslit. Zajíček může být hnědý či bílý – na vajíčko přilepíte ouška – z papíru nebo pěnovky a přilepíte/dokreslíte očička a čumáček.

VAjíčko jako zajíček

Autor: Terezka Králová

 

Stačí i pouhý provázek nebo bavlnka:

Vajíčka můžete zdobit i provázkem nebo bavlnkou. Bude to chtít sice víc trpělivosti, ale vajíčko bude krásné. Budete potřebovat lepidlo a dlouhý provázek/bavlnku, kterou začněte přilepovat na jedné špičce vajíčka a pomalu omotávejte vajíčko. Barvy bavlnky můžete i střídat.

VAjíčko zdobené bavlnkou

Autor: Patrik Straňák

 

Ubrousková technika:

Vajíčko můžete ozdobit i ubrouskovou technikou. Vyberte si nějaký pěkný ubrousek, vystřihněte motiv, sloupněte jen vrchný (barevnou) vrstvu ubrousku, kterou pomocí lepidla na ubrouskovou techniku nalepte na uvařené vajíčko. Takto můžete zdobit jak obarvené, tak neobarvené vajíčko.

Vajíčka ubrousková technika

Autor: bywilma.com

Veselé Velikonoce!

Pro inspiraci se podívejte, jak se soutěžící chopili zdobení velikonočních vajíček:

 

Tip: Podívejte na další náměty na jarní vyrábění.

 

3 thoughts to “Zdobení velikonočních vajíček”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *