Skip to main content
zdobení perníčků razítky

Zdobení perníčků pomocí razítek

Pečete perníčky, ale nebaví vás jejich zdobení nebo se vám nechtějí vymýšlet vzory? Ozdobte je pomocí razítek. Je to jednoduché, perníčky budou vypadat originálně a luxusně. Zdobení perníčků zvládnou i děti.

 

Co budete potřebovat na zdobení perníčků

 

Postup zdobení perníčků

Perníčky s cukrovou polevou

Na perníčky namalujte cukrovou polevou okraj (jako když klasicky zdobíte perníčky), který nechte zaschnout. Až bude okraj zaschlý, tak pomocí nového štětce (štětec předem vymyjte v čisté vodě) perníček perníček ozdobený razítkemvybarvěte cukrovou polevou a nechte opět zaschnout – raději do druhého dne. Na takto připravené perníčky můžete začít tisknout razítka. Připravenou potravinovou barvu naneste druhým novým štětcem na čisté razítko a poté obtiskněte lehce na zaschlou cukrovou polevu, razítko opatrně sundejte a nechte zaschnout. A perníček je ozdobený.

 

Perníčky s fondánem (zdroj: Hana Rawlings)

Fondán si rozválejte na tloušťku max. 1 mm. Připravenou potravinovou barvu naneste novým štětcem na čisté razítko a poté obtiskněte lehce na rozválený fondán, razítko opatrně sundejte a nechte zaschnout. Fondán s razítkem vykrojte zvoleným tvarem vykrajovátka (stejný jako tvar perníčku). Perníček lehounce potřete vodou a opatrně na něj přeneste fondánovou ozdobu a přilepte. A perníček je hotový.

Hotové perníčky můžete dát do celofánových sáčků, ozdobit mašličkou a máte pěkné dárečky k Vánocům.

Tip: Prohlédněte si razítka pro děti i dospěláky. Můžou se vám hodit i na jiné tvoření >>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.