Skip to main content
sada vikingové

Lesk a metal Vikingů

Naše nadšení z kreativních sad od francouzské značky Djeco se stále prohlubuje. Nedávno jsme  společně s 5letou Eliškou zkoušeli pískování a tentokrát jsme se rozhodli zkusit něco pro kluky. A tady to je – dotvoření obrázků metalickými foliemi a v hlavní roli 8letý Tom.

A když už jsme chtěli něco klučičího, tak nešlo zvolit jinak než  sadu Vikingové.

sady Djeco s metalickými foliemi

Pevná krabička obsahuje vše potřebné k tvoření – 4 obrázky válečníků Vikingů, metalické folie, špachtličku a podrobný ilustrovaný návod.

obsah sady Djeco vikingovéPracování s metalickými sadami je hodně podobné začátku techniky pískování, jen bez sebemenšího nepořádku.

Obrázková předloha má předvysekané oblasti s čísly, které odpovídají konkrétní barvě metalické folie. Špachtličkou se sloupne očíslovaná oblast, tím se odkryje lepicí ploška, na kterou se nalepí metalická folie, ta na ní ulpí, zbytek se strhne. Na přilepenou folii je potřeba místy trochu zatlačit, nebo kde se nám nepřilepila, dát folii znovu. A krásné metalické efekty jsou hotové.

Starším dětem stačí jen jednou ukázat jak na to, a pak už se sadou zabaví samy a maminky nemusí mít strach, že po jejich tvoření zbude velký nepořádek.

Tom a vikingTom byl z Vikingů, konkrétně Thotora, nadšený, ihned se vrhnul do práce, že jsme málem nestihli ani zapnout kameru a video je (fakt, nekecám!) jen trošinku zrychlené :-).

Tom je důkaz, že i pro kluky jsou skvělé kreativní sady, které je dokáží chytnout a mohou se na nich vyřádit.

Zaujala vás technika metalických folií nebo už jste ji zkoušeli? Podělte se v komentářích.


Tip
Když je venku nevlídné počasí nebo se dětem večer ještě nechce spát, určitě se jim zalíbí netradiční omalovánky – třeba ta delší než metr nebo ta s pop-up efektem.


Tom vyzkoušel ještě skládat origami – Letadla, jak mu to šlo zjistíte v článku 5 druhů vlaštovek z papíru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.