Skip to main content
veselý brouček

Veselý brouček – návod na výrobu

Máte rádi pohádky o broučcích nebo v přírodě pozorujete hemžící se malé broučky? Nechte se inspirovat jejich barevnými krovkami a vyrobte si svého broučka.

Co budete potřebovat?

Pomůcky pro vyrábění

 

Postup:

1. Polystyrenové vajíčko a kuličku spojte drátkem – vytvoříte taj tělíčko broučka. Do tělíčka zapíchněte drátky jako ručičky a nožičky. Polystyrenové srdíčko rozřízněte napůl – tím vám vzniknou botičky.

Postup 1

2.  Tělíčko broučka natřete akrylovými barvami. Nejprve mu natřete podklad pod obličej a bříško (vždy jen tam, kde je třeba). Natřete broučkovi hlavičku, ta bude kromě obličeje celá černá.

Postup 2

3.  Tělíčko (kromě bříška) natřete červenou barvou (nebo barvou zvoleného broučka). Botičky natřete také zvolenou barvou. Mezi jednotlivými částmi barvení počkejte, až uschne předchozí barva. Barvy neřeďte vodou.

Postup 3

4. Broučkovi namalujte obličej – dvě černá očka (můžete nalepit oči s pohyblivou panenkou), červený nosánek – oválek, červená pusinka. Potom na tělíčku namalujte černé krovky a na bříšku proužky.

5. Tavnou lepicí pistolí přilepte hlavičce vlásky a na nohy nalepte botičky.

6. Na hlavičku zapíchněte dva chlupaté barevné drátky, které zakončete mini polystyrenovými kuličkami. Další chlupaté drátky omotejte kolem nožiček a ručiček broučka, ručičky zakončete opět mini kuličkami. A brouček je hotový.

Brouček

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *