Skip to main content
veselý brouček

Veselý brouček – návod na výrobu

Máte rádi pohádky o broučcích nebo v přírodě pozorujete hemžící se malé broučky? Nechte se inspirovat jejich barevnými krovkami a vyrobte si svého broučka.

Co budete potřebovat?

Pomůcky pro vyrábění broučka

 

Postup:

1. Polystyrenové vajíčko a kuličku spojte drátkem – vytvoříte taj tělíčko broučka. Do tělíčka zapíchněte drátky jako ručičky a nožičky. Polystyrenové srdíčko rozřízněte napůl – tím vám vzniknou botičky.

postavička broučka z drátku a polystyrenu

2.  Tělíčko broučka natřete akrylovými barvami. Nejprve mu natřete podklad pod obličej a bříško (vždy jen tam, kde je třeba). Natřete broučkovi hlavičku, ta bude kromě obličeje celá černá.

nabarvení broučka žlutou barvou

3.  Tělíčko (kromě bříška) natřete červenou barvou (nebo barvou zvoleného broučka). Botičky natřete také zvolenou barvou. Mezi jednotlivými částmi barvení počkejte, až uschne předchozí barva. Barvy neřeďte vodou. Brouček může mít i jiné barvy. Záleží na vaší fantazii nebo barvách, které zrovna máte.

nabarvení zad a nohou broučka červenou barvou

4. Broučkovi namalujte obličej – dvě černá očka (můžete nalepit oči s pohyblivou panenkou), červený nosánek – oválek, červená pusinka. Potom na tělíčku namalujte černé krovky a na bříšku proužky.

5. Tavnou lepicí pistolí přilepte hlavičce vlásky a na nohy nalepte botičky.

6. Na hlavičku zapíchněte dva chlupaté barevné drátky, které zakončete mini polystyrenovými kuličkami. Další chlupaté drátky omotejte kolem nožiček a ručiček broučka, ručičky zakončete opět mini kuličkami. A brouček je hotový.

Brouček

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *