Skip to main content
dekorace andílek - diy

Vánoční andílek – DIY

Přesně za měsíc jsou tu Vánoce! Zkraťte si čekání na Ježíška a vytvořte si vánočního andílka. Postup je jednoduchý, zvládnou ho i děti. Andílek vám může dělat radost vlastně po celý rok. Nejen o Vánocích.

Co bude andílek potřebovat

Jak vyrobit andílka

1) Nejprve si připravíme korpus andílka ze čtvrtky, na kterou si kružítkem narýsujeme kruhovou výseč, vystřihneme, stočíme do kornoutku a slepíme tavnou pistolí tak, aby nám ve špičce zůstal otvor. Špičku nůžkami kousek odstřihneme.výtvarné potřeby na výrobu andílka 
2) Připravíme si hlavičku. Zmuchláme jeden z papírů do kuličky, kterou obalíme čtverečkem bílého plátna tak, aby nám zůstaly cípy plátna pod hlavičkou a svážeme je bavlnkou.

tvorba hlavičky andílka
3) Cípy látky připravené hlavičky vstrčíme do otvoru ve špičce kornoutku.

Základ tělíčka andílka
4) Šatičky andílkovy vyrobíme z plátěného obdélníku o rozměrech cca 40 x 20 cm. Nařasíme plátno pod hlavičkou, tím vytvoříme límec. Svážeme u límce plátno bavlnkou. Plátno přilepíme tavnou pistolí vzadu ke korpusu a dole zevnitř po obvodu kornoutku.

Přidělání látky na tělo andílka
5) Šatičky můžeme ozdobit barvou a zlatými hvězdičkami.

Andílek s přípravou na přidělání křídel
6) Rukávy vyrobíme z papíru. Kružítkem si narýsujeme půlkruh o poloměru asi 5 cm, vystřihneme ho a rozpůlíme tak, aby nám vznikly čtvrtiny kruhu. Z připravených čtvrtin vyrobíme kornoutky, které přilepíme na šatičky anděla.

Andílek s ručičkami
7) Na hlavičku tavnou pistolí přilepíme vlásky ze sisalu a na čelo andílkovi přilepíme hvězdičku.

8) Zbývají jen křídla. Druhou čtvrtku přehneme na půl a tužkou si nakreslíme tvar křídel, který vystřihneme. Křídla andílkovi připevníme tavnou pistolí a andílek je na světě.

vánoční anděl -diy

Vyráběli jste andílka? Pak se určitě pochlubte, jak to dopadlo – buď tady v komentářích nebo na našem facebooku. 


Máte nápadů plnou hlavu a stále něco tvoříte? Nenechávejte si to jen pro sebe a napište návod na Školní svět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.