Skip to main content
valentýnské podtácky

Valentýnské podtácky

Blíží se nám Valentýn, ale ještě máte čas na to, abyste s dětmi vlastnoručně vyrobili dárek od srdce. Přinášíme vám tip na takový dáreček, který není drahý ani nijak náročný na výrobu. Tím dárečkem jsou tácky pod hrneček s valentýnským motivem. Podtácky se hodí jako dárek pro kamarády, kterým můžete na zadní stranu napsat i přáníčko.

Valentýnský podtácek se srdíčkemValentýnský podtácek v modrých barvách

Co budete potřebovat na valentýnské podtácky?

 

Postup výroby valentýnských podtácků

1. Na tvrdý karton překreslete šablonku (průměr je cca 10 cm). Podtácek vystřihněte.

2. Vystřižený podtácek vyzdobte podle fantazie – nejpoužívanější valentýnské barvy jsou červená, růžová a bílá. Na podtácek můžete malovat pastelkami, fixami nebo akrylovými barvami.

3. Pokud zvolíte ubrouskovou techniku – (postup při ubrouskování najdete v článku: Decoupage (ubrousková technika)), natřete vystřižený podtácek bílou nebo světlou akrylovou barvou. Stejně tak naneste akrylovou barvu na podtácek, pokud chcete podtácek ozdobit samolepkami.

4. Poté nechte barvu či lepidlo zaschnout. Poslední krokem je nanesení glazury. Glazura zafixuje barvy i pastelky, aby nedošlo k jejich poničení, pokud by se na tácek dostala tekutina. Glazura také zvýrazní barvy a dodá tácku lesklý povrch. Glazuru kápněte přímo na tácek a štětcem rozetřete. Nechte asi půl hodinu zaschnout. Valentýnské podtácky jsou hotové.

Valentýnský podtácek s beruškouValentýnský podtácek myškami

Šablonka:

Šablonka na podtácek

Máme pro vás další návody s valentýnským námětem – přáníčko, propletené srdíčko (hit Pinterestu) nebo valentýnské hrníčky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *