Skip to main content
valentýnské podtácky

Valentýnské podtácky

Blíží se nám Valentýn, ale ještě máte čas na to, abyste s dětmi vlastnoručně vyrobili dárek od srdce. Přinášíme vám tip na takový dáreček, který není drahý ani nijak náročný na výrobu. Tím dárečkem jsou tácky pod hrneček s valentýnským motivem. Podtácky se hodí jako dárek pro kamarády, kterým můžete na zadní stranu napsat i přáníčko.

Valentýnský podtácek 1Valentýnský podtácek 2

Co budete potřebovat?

 

Postup:

1. Na tvrdý karton překreslete šablonku (průměr je cca 10 cm). Podtácek vystřihněte.

2. Vystřižený podtácek vyzdobte podle fantazie – nejpoužívanější valentýnské barvy jsou červená, růžová a bílá. Na podtácek můžete malovat pastelkami, fixami nebo akrylovými barvami.

3. Pokud zvolíte ubrouskovou techniku – (postup při ubrouskování najdete v článku: Decoupage (ubrousková technika)), natřete vystřižený podtácek bílou nebo světlou akrylovou barvou. Stejně tak naneste akrylovou barvu na podtácek, pokud chcete podtácek ozdobit samolepkami.

4. Poté nechte barvu či lepidlo zaschnout. Poslední krokem je nanesení glazury. Glazura zafixuje barvy i pastelky, aby nedošlo k jejich poničení, pokud by se na tácek dostala tekutina. Glazura také zvýrazní barvy a dodá tácku lesklý povrch. Glazuru kápněte přímo na tácek a štětcem rozetřete. Nechte asi půl hodinu zaschnout.

Valentýnský podtácek 3Valentýnský podtácek 4

Šablonka:

Šablonka na podtácek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *