Skip to main content
vajicka malovaná rozpouštějící se voskovkou

Vajíčka malovaná voskovkami – DIY

Pokud se k vám na Velikonoce chystá víc koledníků, než jste čekali, mám pro vás tip na rychlé a jednoduché zdobení vajíček pomocí voskovek. Zvládnete ozdobit vajíčka na poslední chvíli a každé vajíčko bude zaručeně originál 🙂

Co jsem potřebovala:

  • vajíčka + vše k jejich uvaření 
  • voskovky 
  • stojánek na vajíčka (stačí plato od vajíček)

Jak jsem postupovala já:

Voskovky a vajíčka na stole

Nejprve smyji razítka z vajíček houbičkou s trochou octa. Vajíčka uvařím natvrdo. Když jsou vařená, vyndám je na papírovou utěrku a jemně osuším. Ještě horká vajíčka přemístím do stojánku a hned se pustím do malování.

Vaření vajíček na tvrdo

Voskovky se po dotknutí horkého vajíčka začínají ihned rozpouštět a tím se vajíčko krásně barví. Vhodnou teplotu vajíčka pro barvení je potřeba vyzkoušet. Pokud je vajíčko hodně horké, větší voskovkové plochy se roztékají. Jakmile je ale vajíčko chladnější, tím hůř nebo vůbec jde na něj kreslit. Jen prosím dejte pozor, ať si nepopálíte o horké vajíčko prsty!  Fantazii a možnosti malování se meze nekladou. Krásné jsou jak jednoduché vzory – puntíky, čárky, spirály, tak jarní kytičky nebo složitější obličeje a obrazce.

Zdobení vajíček voskovkami

Myslete na to, že dokud je vajíčko teplé, voskovka ještě není zaschlá a můžete si ji nechtěně rozmazat. Když vajíčko úplně vychladne, barva na něm hezky drží a je příjemně vosková na omak 🙂 

Hotová ozdobená vajíčka

Můj tip: Přestože je barva jen skořápce a na vnitřek vajíčka, který budeme jíst, se nedostane, použila jsem (pro můj lepší pocit) na zdobení voskovky Crayola. Ty  jsou totiž atestovány pro děti od 1 roku a splňují nejpřísnější požadavky na bezpečnost.  


Už jste zkoušeli malovat horká vajíčka voskovkami? Podělte se o svou zkušenost nebo další nápady na zdobení vajíček buď tady dole v komentářích, nebo na facebooku. Díky!

Chcete zkusit jiné techniky? Máme návod na nafoukaná vajíčka 😀nebo zdobená prstíky.

Původní článek 13.4.2017

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *