Skip to main content

Tulipán z papíru – DIY

Co neodmyslitelně patří k jaru? Přece tulipány! Poskládejte si s námi jeden nebo rovnou celou kytici. 

Co budeme potřebovat:

Jak na to:

Oba barevné papíry zmenšíme na čtverec o velikosti 21 x 21 cm.

Květ

Čtverec přehneme na polovinu a uděláme z něj obdélník. Pravítkem uhladíme strany, aby měl ostré hrany. Obdélník rozložíme zpět na čtverec a uděláme z něj trojúhelník. Pak ho opět otevřeme a udělám trojúhelník i na druhou stranu. Potřebujeme, aby na čtverci vznikly připravené ohyby, jako černé čáry na obrázku.

Čtverec rozložíme a protlačíme k sobě dvě protilehlé strany uprostřed. Výsledkem je, že nám vznikne trojúhelník, který na desce stolu uhladíme.

Jednu část pravé strany ohneme doprostřed, pak ohneme jednu část levé strany a postup opakujeme i na druhé straně po otočení papíru. Vznikne čtverec s mezerou uprostřed.

Čtverec si položíme tak, aby vršek, který se dá odchlípnout, zůstal nahoře. Tuto polohu neměníme, ani když ho pak otáčíme o 180 stupňů. Vezmeme jednu pravou část a ohneme ji doleva. Pak čtverec otočíme a uděláme to i s pravou stranou na druhé straně. Vznikne nám čtverec bez mezery uprostřed.

Vezmeme pravou stranu a přehneme ji lehce přes půlku. Pak vezmeme levou stranu a ohneme ji stejně přes ohnutou pravou stranu. Čtverec otočíme a uděláme to samé i na druhé straně.

Spodní část složeného prostředku lehce pootevřeme a vsuneme do ní vrchní část. Postup opakujeme i na druhé straně.

Vznikne nám tvar, který má na spodní straně malý otvor. Ten si zvětšíme hrotem tužky a  foukneme do něho tak, aby se květ naplnil vzduchem. Krajní špičky ohneme ven, aby byla iluze květu tulipánu dokonalá.

Stonek

Čtverec přehneme a vytvoříme pravoúhlý trojúhelník. Pak ho rozevřeme a rohy číslo 2 a 4 ohneme na střed. Pak ohneme vzniklé rohy 5 a 6. 

Poté přehneme rohy 1 a 2 a pak přeložíme v polovině. Rozevřeme a vznikne nám tvar stonku.

Nyní už stačí jen oboustrannou páskou přilepit květ ke stonku a tulipán je hotový.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *