Skip to main content

Ručně malovaná taška s romantickým potiskem jednorožců

Rádi tvoříte na věci, které pak můžete používat? Máme pro vás tip. Ručně malovaná taška udělá radost dvakrát. Při jejím zdobení i následném nošení. Krok za krokem vás provedeme použitím textilních barev a razítek. 

Co potřebujete:

 

Malovaná taška a barvy na textil

 

Jak použít textilní spreje

 

Barvy na textil na malování tašky

 

Než začnete, doporučujeme tašku vyžehlit, aby byl podklad rovný a razítka na dozdobení se otiskla celá. Do tašky vložte igelit jako ochranu před prosáknutím barev na druhou stranu. Tekutými barvami ve spreji nasprejujte postupně všechny 3 barvy na různá místa. Začněte od nejsvětlejší žluté, pak přestříkejte růžovou a modrou. Jestliže nechcete, aby vám vznikl akvarelový efekt, kdy se barvy do sebe zapíjí, nechte barvu zaschnout, než použijete další.

Díky své konzistenci se barvy dokonale spojí s podkladovou látkou. Barvy nevytváří tuhé nánosy a malovaná taška si zachová dokonalou pružnost.

Jak mít jednorožce na tašce aneb Razítkování na textil

 

 

Barvy na tašce jsou suché? Tak to můžete pokračovat ve zdobení. Na potisk použijte speciální razítka na textil nebo razítka pro děti. Textilní razítka mají hlubokou texturu, díky kterému vynikne obrys motivu. Součástí některých sad na textil je razítkovací polštářek. Koupit můžete i samostatné razítkovací polštářky s barvou na textil. Vyberete si tak barvu dle svých potřeb.

Ze sady razítek si vezměte motivy, které natisknete s použitím černé nebo barevné textilní podušky (v našem případě tyrkysové a červené). Vybrali jsme razítka jednorožce, zmrzliny, srdíčka a hvězdičky na tyčce, roh jednorožce, písmena sestavená do slova freedom. Aby se razítka hezky otiskla, tlačte na středy razítek. Nechte následně zaschnout.

 

Malovaná taška s razítky na textil

 

Malovaná taška dozdobená třpytivými barvami

 

Malovaná taška diamantovými barvami

 

Taška je nabarvená a razítka natištěná. Před vámi je ta nejhravější část, ato dozdobení tašky stříbrnými či diamantovými barvami a konturami. My jsme si oblíbili barvy Cadence a Aladine.

První jsme použili diamantové barvy Aladine – modrou, stříbrnou, růžovou a fuchsiovou na vyplnění písmen u slova freedom, dozdobení kopečků zmrzliny, rohů jednorožce a hvězdiček. Na nanášení barvy použijte tenký štětec. Mezi jednotlivými barvami štěteček důkladně omyjte ve vodě.

 

 

Jednorožcům jsme hřívu a ocas zvýraznili stříbrnou a cyklaménovou konturou Cadence. Stříbrnou konturou jsme také nekreslili pár čar a teček.

Na srdíčka a různé tečky jsme použili růžovou barvu tekutých perel Cadence. Díky aplikátoru se barva snadno a přesně nanáší.

 

Po skončení zdobení nechte malovanou tašku 24 hodin zaschnout, vyjměte igelit a vše pečlivě přes pečicí papír zažehlete.

Takto ozdobit můžete i uši od tašky.

 

 

 

Napište nám do komentáře, zda používáte textilní barvy a razítka a jak se vám s nimi pracuje.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.