Skip to main content
safari deník

Prázdninový Safari deník – návod na výrobu

V létě mají děti spoustu krásných prázdninových zážitků, které by si co nejdéle rády pamatovaly a vyprávěly o nich svým kamarádům ve škole. Vyrobte s nimi Safari deník, do kterého si budou moci své zážitky zapisovat. Děti tak budou moci na své zážitky dlouho vzpomínat, vyprávět je kamarádům a ukázat jim své zápisky, obrázky, popř. fotky z prázdnin ve svém deníčku.

Co budete potřebovat na Safari deník?

 

Postup:

1. Na bílou čtvrtku si natiskněte motiv stromů. Tiskněte vedle sebe a černou fixou dokreslete linku.

obtisknuté razítko stromů na papíře

2. Vyberte si libovolná razítka se zvířaty a natiskněte je na bílou čtvrtku.

obtisknutá zvířátka ze safari

3. Pomocí kruhové raznice si všechny obrázky vyrazte, popřípadě použijte například víčko od nápoje, obkreslete a vystříhněte.

kolečko z raznice s natisknutýni zvířátky

4. Vyrobte si záložku do deníku. Na bílou čtvrtku si obtiskněte jedno z razítek, je na vás, které vyberete a opět vyrazte raznicí nebo vystřihněte. Kolečka budete potřebovat dvě.

raznice na kolečka

6. Všechny výseky a základní čtvrtku se stromy vybarvěte. Použijte pastelky nebo fixy. Výsek na záložku podlepte lepidlem, popřípadě oboustrannou lepicí páskou. Provázek přivažte na poslední kroužek bloku a konce přilepte na vystřižené kolečko.  Přilepte druhé kolečko a záložka je hotová.

přilepení provázku ke kolečku

přivázání provázku ke kroužkové vazbě

7. Motivy zvířat nalepte na základ, můžete použít pěnovou 3D pásku, získáte tak prostorový efekt. Můžete samozřejmě nalepit i lepidlem. Pro hezčí vzhled přední strany použijte barevnou čtvrtku a podlepte základní čtvrtku.

cestovatelský deník z kroužkového blokuSafari deník

zdroj: http://www.aladine.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *