Skip to main content
pomalované dýně

Podzimní výzdoba z dýní. Připravte se na Halloween

K podzimu neodmyslitelně patří dýně. Jsou ideálním pomocníkem pro výzdobu interiéru i zahrady. Dýně nemusíte jen vyřezávat, jak je zvykem na Halloween.  Díky různým tvarům i barvám jsou vhodné pro tvoření. Připravili jsme pro vás čtyři výtvarné náměty, které nejsou nijak náročné. Pusťte uzdu své fantazii a použijte motivy, které jsou vám blízké.

K výzdobě dýně potřebujete tempery Faber-Castell, popisovače Edding a Sharpie

Co potřebujete?

Dýně a Duchové I.

Vystřižený duch nalepený na dýni

Tato výtvarná technika je postavená na kontrastu barev. Nakreslíte si na papír motiv, který chcete mít na dýni. Vystřihnete ho a nalepíte lepenkou (nejlépe oboustrannou) na dýni. Motivy lze čerpat i z našeho článku Halloweenská okna. Jsou zde šablony, které využijte nejen na Halooween.

Dýně pomalovaná černou temperou Faber-Castell

Vezmete černou barvu a celou dýni, kromě přelepeného místa, přetřete. Můžete použít i jinou barvu, ale černá dodá ten správný efekt : ). Jakmile ji máte celou natřenou, necháte barvu uschnout a nakonec odlepíte papír s motivem. Pomalovanou dýni vystavte v interiéru nebo pod střechou, jinak se vám barva smyje.

Dýně a Duchové II.

K vyzdobení dýně můžete použít místo temper i popisovače. My jsme použili permanentní popisovače Edding, které mají hodně barev a hlavně se na hladkém povrchu udrží. Vystřižený motiv na dýni opět přilepte a popisovačem obtáhněte obrys, motiv sejměte a vybarvěte podle nálady.

Obkreslený duch na dýni

Kostička je in i na dýni

Tvořivosti se meze nekladou. Tečky, trojúhelníčky a jiné tvary dodají dýni další umělecký 🙂 rozměr.

Dýni oblepte páskou podle požadovaného tvaru a prázdná místa nabarvěte temperovou barvou. Nechte uschnout a pak lepenku odlepte.  Tvoření čtverečků na dýni za pomoci lepenky a temper Faber-Castell

Elegantní dýně

Chcete něco decentního s nádechem luxusu? Použijte metalické popisovače. Jako motiv mohou být geometrické obrazce, vlnky, čárky …

Dýně pokreslená zlatým popisovačem Sharpie

Jak zdobíte dýně vy? Podělte se s námi v komentářích o své zkušenosti.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *