Skip to main content
malování pískem náhled

Písek nepatří jen na pískoviště

„Malování barveným pískem nebo jen pískování je hitem po celém světě. Děti mají prostor uplatnit vlastní kreativitu a fantazii. Hlavní výhoda barevného pískování je ta, že ať obrázek dělá dítě či dospělý, vždy se povede.“  Asi už je vám jasné, že když nás navštívila 5letá dcera našeho kolegy, Eliška, prostě jsme si to museli ověřit na vlastní zrnko písku. 

Pro malování jsme si vybrali sady francouzské kreativní značky Djeco. Sáhli jsme po nich hlavně díky velmi dobré zkušenosti s netradičními omalovánkami od té samé značky.

Jak vypadá takové pískování?

Sady na pískování Djeco jsou promyšlené do posledního detailu a obsahují opravdu vše potřebné – 4 různé obrázky s motivy, kalíšky s barevným pískem, udělátko na odstraňování papíru (já vím, že se to jmenuje špachtlička) a intuitivní ilustrovaný návod. Sada se třpytkami má navíc štětec.Djeco malování pískem ptáčci

Celá sada je zabalená v pevné kartonové krabičce s gumičkou, která zabrání nechtěnému vysypání. Klidně z ní můžete pak udělat i pokladničku na poklady.

Jak se s tím pracuje?

Předloha s obrázkem má předvysekané oblasti s čísly, každému číslu odpovídá určitá barva písku. Odkrývání očíslovaných polí chce trochu trpělivosti a šikovnosti, malé dítě si s tím samo neporadí. Sloupnutím očíslovaného papírku se odkryje lepicí ploška, na kterou nasypeme barevný písek. Kalíšky s pískem jsou pevně uzavřené, a tak se nám nepodařilo otevřít je zcela bez rozsypání. Písek pak rozprostřeme po celé lepicí plošce, můžeme i přitlačit. Pak sklepneme, někdo na papír jako my, nebo je možné využít přímo sklepnutí do krabičky, která má volný růžek, kterým pak lze jednoduše vrátit nepoužitý písek zpět do kalíšku. Ani zrnko písku tak nepřijde na zmar.

Mnoho povyku pro nic?

Nejprve jsme vyzkoušeli sadu Královny, výsledný obrázek je pak celý z písku. Tady si pískování opravdu užijete a musím uznat, výsledný efekt je dokonalý. Rozhodně si na své přijdou i starší děti a dospělí.

Djeco malování barevným pískem sada

Sadu s třpytivým pískem Ptáčci jsme vyzkoušeli jako druhou. Podle mě, si tady moc nezapískujete, je to vlastně takové zpestření už tak krásného romantického obrázku. Máte hotovo za několik málo minut.

A co na to Eliška?

eli_piskovani„Jééé, třpytky!“ vrhla se po nich, otvírala si tuby sama a přemýšlela nad vlastními kombinacemi. Třpytky zkrátka vedou, ať už si my dospělí myslíme cokoliv.

Jo, a mimochodem malovaní kouzelným pískem, jak mu sama říká, už stačila nejen doporučit svému bráškovi a kamarádům, ale i paní učitelce ve školce.

Jak obrázek z písku uchovat?

Abyste si mohli hotový obrázek bez obav vystavit nebo někomu darovat, doporučuje se jej přestříkat bezbarvým lakem (postačí i ten na vlasy). Pokud máte k dispozici laminovačku, je možné ji na obrázek použít, pak už se třpytky opravdu nerozsypou :-).

Závěrem se sluší ještě zdůraznit, že sady na pískování jsou určené pro děti od 7 let, ale s malou pomocí s odlupováním plošek to zvládnou v pohodě i mladší děti. Navíc si užijete společně strávenou kreativní chvilku.

A co vy? Už jste zkusili malovat barevným pískem? Pochlubte se v komentářích.


Tip
Chcete vyzkoušet podobný způsob malování a zároveň úplně eliminovat riziko svinčíku z písku nebo třpytek? Pak doporučujeme vyzkoušet omalovánky Djeco.


5 thoughts to “Písek nepatří jen na pískoviště”

 1. Jako dárek k Vánocům jsem dcerce objednala z piskohrani.cz barevný písek, jsem moc zvědavá jak na něj bude reagovat. Myslím si, že by to mohla být super činnost, kterou bychom spolu mohli dělat, tak snad se jí to bude líbit.

 2. Já jsem objednala sadu s obrázky ptáků pro vnučku na
  Vánoce a kdyby syn neuměl trochu francouzsky,tak si s tím vnučka ani nikdo z nás vůbec nevěděl rady.Český návod nebyl nikde v krabici ani na krabici k nalezení……

  1. Dobrý den Lenko,
   na krabici najdete nalepené povinné údaje v češtině. U kreativních sad Djeco je vždy vevnitř obrázkový návod postupu, který je, dle mého názoru, dobře srozumitelný. Případně vám mohl pomoci článek na blogu či video. Mrzí mě, že jste si s pískováním nevěděli hned rady, ale i přesto věřím, že si po počátečních peripetiích vnučka pískování užila. Hezký den. Jana

 3. Dcerka známé to zkoušela a moc se jí to líbilo. Byla na akci v Jihlavě od české firmy, která je i přímo výrobce šablon. Výsledek vypadal moc hezky.

  1. Taky máme s touto firmou co vystavovala v Jihlavě zkušenost, jestli můžeme napsat je to http://www.radostvpisku.cz dodávají i do školek a obchodu a ceny jsou více české. Zkuste je kontaktovat. Hezký den Veronika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.