Skip to main content

Online magazín EDUzín pomáhá rodičům najít cestu labyrintem školství

Najít ucelené informace o vzdělávání a o všem, co k němu patří, může být někdy oříšek. Magazín EDUzín proto denně publikuje texty, aby pomohl rodičům se v systému zorientovat. “Naším hlavním cílem je, aby děti chodily do školy rády a aby je to tam bavilo,” říká šéfredaktorka magazínu Bára Procházková. Všichni, kdo se zajímají o výchovu, o změny ve školství a o vzdělávání, tam najdou články které se věnují školkám, základním a středním školám až po univerzity či celoživotní učení.

 

 

 

Prohlédnout si magazín EDUzín     

 

 

 

 

 

Tým redakce hledá odpovědi na klasické rodičovské otázky, které se týkají například vadného držení těla, vad s výslovností, důležitosti pohybu pro správný vývoj dětí, podpory samostatnosti či otázky pochval a trestů. “Popisujeme ale také, jak to funguje ve školských institucích. Často jsou rodiče frustrovaní, že něco nejde. My hledáme příklady, že to jde, a ukazujeme, jak na to. To může být inspirace pro další školky a školy, kde se situace pak může změnit k lepšímu,” vysvětluje Bára Procházková. Články jsou rozděleny do kategorií školka, škola, inspirace, názory a výchova.

EDUzín vychází od roku 2018 a jeho vydavatelem je Informační centrum o vzdělávání EDUin. Ten vznikl v roce 2010, kdy bylo s fungováním vzdělávacího systému spokojeno 74 procent české veřejnosti. Posláním organizace je proto dlouhodobě a systematicky informovat veřejnost a média o proměnách světa vzdělávání a vzdělávací politiky, propojovat odbornou a širokou veřejnost a kultivovat debatu o těchto tématech ve veřejném prostoru tak, aby lidé světu vzdělávání porozuměli.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *