Skip to main content
Kniha nápadů

Největší kniha nápadů pro děti od 0 do 3 let – recenze

Knížek pro vyrábění s dětmi najdete na pultech knihkupectví a v eshopech mnoho, většina je ale určena pro předškoláky a větší děti. My jsme narazili na titul Největší kniha nápadů určený pro děti od 0 do 3 let a knížka nás opravdu nadchla.

Největší kniha nápadů pro děti od 0 do 3 let je knížka plná návodů na výrobky pro nejmenší děti, které pomáhají Největší kniha nápadů pro děti od 0 do 3 letrozvíjet jejich motoriku, zrak, sluch smysl pro rytmus apod. Knížku vydává nakladatelství Computer Press.

Kniha nápadů je rozdělena do kapitol, které kopírují postupný vývoj děťátka. Na začátku každé kapitoly je uvedeno, co děti v tomto období nejvíce zajímá a to je pak promítnuto do hravých nápadů. Na konci každé kapitoly pak najdete písničky, říkanky či hra k dané tématice.

U každého návodu je uvedeno, jak náročná je jeho výroba – časově, finančně i zručností. Dále u výrobků naleznete piktogramy, které informují, čím je která aktivita přínosná pro vývoj dítěte.

Pomůcky a materiál potřebný pro výrobu seženete snadno – v papírnictví, v supermarketech nebo v obchodech s výtvarnými potřebami. Pracovní postup je rozdělen do krátkých bodů s názorným obrázkem. Návod se vždy vejde na 1 dvoustránku. Na konci knížky samozřejmě nechybí šablonky.

 

Klady:

+ Dostupné materiály

+ Jasné a přehledné návody

+ Členění knihy kopíruje vývoj dítěte

+ Výrobky pomáhají rozvíjet psychomotorický vývoj

+ Písničky, hry a říkanky na koncích kapitol

+ Příjemná orientace v knížce podle pikotgramů

 

Zápory

– Některé výrobky vyžadují větší zručnost rodičů

 

Celkově můžeme knížku doporučit všem rodičům (hlavně maminkám), kterým záleží na tom, s čím si jejich děti hrají a chtějí tak stimulovat jejich vývoj. Někdy je složité vybrat pro děťátko vhodnou hračku, tak proč mu ji s pomocí této knihy nevyrobit.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *