Skip to main content

Návod na výrobu vánočního přání

Udělejte radost svým blízkým a pošlete jim na Vánoce vlastnoručně vyrobené přáníčko. Uvidíte, že radost, kterou tím uděláte, poznáte i následující léto, kdy své dílo uvidíte vystavené třeba v kuchyni nebo prostě někde na očích. A to stojí za to, dát se na výrobu vánočních přání.

Co budete potřebovat

Výtvarné potřeby na vánoční přání

Jak na výrobu vánočního přání

Vezměte tvrdý barevný papír nebo karton. Zvolte velikost přáníčka. V našem případě je to velikost A6 a čtverec 15 x 15 cm. Nebojte, jsou i čtvercové obálky, abyste mohli přání poslat. Na přání velikosti A6 potřebujete papír velikost A5, který přehnete na polovinu. Na čtvercový formát musíte ustřihnout papír velikost 30 x 15 cm a také přeložit na polovinu.

Tak vznikla základna, na kterou nalepíte ozdobenou kartičku ze čtvrtky, která má o 5 mm menší rozměr než je velikost přáníčka. Tuto kartičku ozdobte. Při zdobení myslete na toho, pro koho přání vyrábíte.

My jsme použili razítka Aladine s vánočními soby, tučňáky, sněhulákem, punčochou, jelenem, stromečkem a dárkem. Barvu na razítka jsme použili razítkovací polštářky Aladine Izink Quick Dry. Vybrali jsme slavnostní barvy – zlatou, stříbrnou a červenou. Černá razítkovací barva je součástí razítkovacích sad. Razítkovací polštářek Izink Quick Dry má rychleschnoucí inkoust, takže obtisky uschnou cca do minuty. Bez čekání tak můžete pokračovat ve tvoření. Polštářek je vhodný pro razítka Aladine Stampo Clear a Stampo Scrap. Velikost polštářku je 5 x 5 cm.

Abychom přání vyšperkovali i 3D efektem, obtiskli jsme pár razítek na barevný a bílý papír, vystřihli a přilepili lepicím polštářkem. Tím vznikl plastický dojem.

Na čtvercové přáníčko jsme použili i text z oblíbené knížky obdarovaného a pomocí razítek a popisovače doladili celkový dojem. Aby bylo přáníčko i barevné, vzali jsme barevný modrý a červený namočený papír a udělali obtisky.

Na kartičce jsme děrovačkou udělali dvě díry a protáhli látkovou stuhu.

Jakmile bylo vše suché, kartičku jsme nalepili na čtvercový přeložený karton.

Nyní už stačí přáníčko vložit do obálky, napsat adresu a poslat.

Co by se vám mohlo ještě hodit? Jestliže kromě přáníčka dáváte i dárek, tak se můžete inspirovat i vlastnoručně dělaným balicím papírem.

Napište nám do komentáře, jaká přáníčka posíláte. Dáváte přednost elektronické podobě, přáníčka kupujete nebo také tvoříte?

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *