Skip to main content
ručně vyráběná přáníčka

Návod na výrobu přáníček

 

Také se vám stává, že vybíráte přáníčko – ať už k narozeninám, Vánocům, Velikonocům nebo k jakékoliv jiné příležitosti, ale žádné z těch nabízených v obchodech se Vám nelíbí? Tak proč si nevyrobit vlastní přáníčko! A děti vám jistě rády pomohou.

Co budete potřebovat:

Postup:

Nejdůležitější při výrobě přáníček je základ přáníčka, který můžeme udělat hned několika způsoby. Když máte tento základ vytvořený, je už jen na vaší fantazii, jak si přáníčko ozdobíte. Zdobení záleží hlavně na příležitosti, pro kterou toto přáníčko tvoříte.

Základ přáníčka:

Z tvrdého barevného papíru si vystřihněte základ přáníčka. Přáníčko může být ve tvaru klasického obdélníku nebo čtverce, ale můžete si vystřihnout i složitější tvar, jenom dejte pozor, aby se vám vešlo do zvolené obálky.

Pro inspiraci přikládáme základní šablony na přáníčka. Šablony jsou pro přáníčka do klasické obálky (162 x 114 mm), pokud chcete přáníčko do jiné obálky, musíte si šablonu upravit. Přáníčko můžete vystřihnout pomocí klasických kancelářských nůžek, ale můžete použít i umělecké nůžky, se kterými vytvoříte efektivní okraj.
šablony přáníček

Zvětšit

Možnosti zdobení přáníček:

Na zdobení přáníčka můžete použít prakticky cokoliv, co vás napadne. Pro zjednodušení uvádíme několik možností:Ručně vyráběná přáníčka

  • Pomocí děrovaček si můžete vytvořit spousty různých ozdůbek z papíru. Tyto ozdůbky lze přilepit klasicky lepidlem. Pokud chcete vytvořit plastičtější motiv, můžete ozdůbky přilepit pomocí pěnového čtverečku.
  • Přáníčko můžete ozdobit i různými kousky látky nebo pěnovkou, ze které lze vystřihnout jednoduchý motiv a ten na přáníčko nalepit. Dozdobit můžete i mašličkami.
  • Ozdoby na přáníčka můžete vystřihovat i pomocí již zmíněných uměleckých nůžek.
  • Motiv na přáníčko můžete i vytvořit pomocí foukacích fixek nebo razítek.
  • Použít můžete samozřejmě i různé samolepky, flitry, glitrová lepidla, kamínky apod.

Prohlédněte si několik přáníček pro inspiraci:

Podívejte se i na to, jak vyrobit přání na Velikonoce, Valentýna nebo narozeniny.

 

6 thoughts to “Návod na výrobu přáníček”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.