Skip to main content
kreativní papíry

Kreativní papíry – návody na vyrábění s dětmi

Děti rády něco vyrábějí. Své výrobky dávají maminkám či babičkám nebo si s nimi hrají. Na takové tvoření jsou vhodné kreativní papíry, se kterými je práce opravdu snadná. S hotovými výrobky si děti mohou hrát nebo se mohou použít jako dekorace či milý dáreček. Záleží jen na tom, jaký druh kreativního papíru vyberete a na fantazii. Jistě Vás potěší i fakt, investice do kreativního papíru není nijak nákladná.

 

Pěnovka Moosgummi

Pěnovka Moosgummi - maňásci na prstechPěnovka Moosgummi je k dostání v klasickém formátu A4 v 10 barvách. Lze jednoduše stříhat lepit a dobře se tvaruje. Hotové výrobky můžete dozdobovat (např. glitrovými lepidly, nalepovacíma očičkama, mašličkami apod.). Z pěnovky můžete vyrobit třeba prstové maňásky nebo kytičky na špejli. Pěnovku můžete také vystříhat do jednotlivých základních tvarů, dát je dětem do vany při koupání a nechat je mokré kousky pěnovky skládat na dlaždičkách do různých tvarů – určitě je bude koupání bavit tak, že nebudou chtít z vany.

 

Filcový papír

příšerka z filcového papíruFilcový papír je dostání také ve formátu A4 v 10 barvách. Seženete však i tvořivé sady s předlohou a potřebným materiálem. Tento papír můžete používat k dekoraci nebo k výrobě postaviček. Snadno ho nastříháte a sešijete. Postavičku stačí jen vycpat a dozdobit. Dětem tak třeba vyrobíte hračku podle jejich návrhu.

 

Sisalový papír

zápichy ze sisalového papíruSisalový papír koupíte jako sadu 5 barev o rozměrech 23 × 33 cm. Při stříhání musíte dát pozor na to, že se malinko drobí. Tyto papíry jsou ideální pro tvorbu různých dekorací. Můžete vystříhat jednoduché tvary a zavěsit je do okna, vytvořit dekoraci na stůl nebo zápich na špejli do květináče. K dostání je také v podobě sisalové vlákno v klubíčku. V této podobě ho využijete při aranžování a jako výplň misek nebo krabiček na dárky.

 

přáníčka z krepového a barevného papíruBarevné a krepové papíry

Barevný papír seženete v různé gramáži ve spoustě barev a formátech. Barevný papír má opravdu široké využití.  Z tvrdého papíru vyrobíte krásné krabičky nebo přáníčka. Přáníčka můžete různě dozdobovat – ozdoby vytvoříte také z papírů. Abyste s dětmi nevystřihovat malé ozdůbky, použijte razítka na scrapbooking.

Krepový papír je k dostání v roli 200 x 50 cm v různých barvách nebo i motivech. Po „krepáku“ sáhnete, když chcete dítku vyrobit kostým na karneval. Dají se z něho vyrábět i kytičky nebo ho použijete k dozdobení papírových přáníček.

 

stojánek z vlnitého papíruVlnitý papír

Vlnitý papír se vyrábí v různých barvách. Luxusně vypadají výrobky ze stříbrného či zlatého papíru. Nejčastěji ho využijete pro výrobu papírových přáníček nebo dárkových krabiček a obalů (hlavně kulatých). Po směru vlnek se stříhá dobře, přes vlnky je to trochu těžší. Lepší je, když si předkreslíte čáru z hladké strany.

Hedvábný papír

Hedvábný papír je hodně jemný, proto ho využijete třeba při výrobě motýlích nebo vílích křídel. Také se používá jako výplň dárkové krabičky nebo dárkové taštičky. Využijete ho i k výrobě papírového draka.

Modelovací drátky

zvířátka z modelovacích drátkůModelovací drátky jsou drátky potažené plyšem. Vyrábějí se v různých barvách. Pro začátek můžete koupit mix barev, ale děti toto tvoření tak baví, že časem budete dokupovat balení po jednotlivých barvách. Dají se motat, stříhat, proplétat. Děti z nich rády vyrábějí zvířátka, se kterými se pak ¨mohou hrát. Zvířátka dozdobíte nalepovacíma očičkama.

 

 

Přejeme spoustu zábavy při tvoření!

 

6 thoughts to “Kreativní papíry – návody na vyrábění s dětmi”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *