Skip to main content
keramická hlína jinak

Keramická hlína trochu jinak

Před nedávnem jsme vám ukazovali jednoduchý návod na vyrábění s keramickou hlínou a razítky. Tento postup se skvěle hodí i na vánoční tvoření, stačí jen použít razítka s vánočními motivy. Hotovými výrobky pak můžete ozdobit vánoční přáníčka nebo dárky pro vaše blízké. Keramická hlína tak trochu jinak.

S modelovací hmotou Krea je práce mnohem jednodušší a hlavně se nemusí vypalovat. Tato hmota je k dostání v bílém a terakotovém provedení, nemusíte ji dlouze zpracovávat jako keramickou hlínu a práce s ní je velmi podobná práci s plastelínou. Hotový výrobek pak za několik hodin na vzduchu vyschne a ztvrdne. Tady je malá ukázka jednoduchého vyrábění z této hmoty, které zvládnou i malé děti.

 

Co budete potřebovat?

 

Postup:

  1. Z modelovací hmoty kousek odtrhněte, vytvarujte kuličku a udělejte z ní placičku.
  2. Do placičky pomocí tiskátka (tamponového nebo dřevěného) zlehka vytlačte obrázek – na razítko předem naneste razítkovací barvu.
  3. Takto hotové placičky nechte několik hodin vyschnout. Do silnější placičky můžete zapíchnout špejli nebo očko na zavěšení, které si předem připravíte z drátku.
  4. Poté, co placičky pořádně vyschnou a ztvrdnou, můžete na ně malovat akrylovými barvami a vyzdobit si je podle vlastní fantazie.
  5. Na závěr je lepší hotové výrobky (až je barva úplně suchá) přetřít glazurou. Glazuru naneste štětečkem na jednu stranu placičky, nechejte tak hodinu uschnout, a pak natřete i druhou stranu placičky a nechte opět uschnout. Hotový výrobek tak získá lesk a je odolný proti vodě. A keramická hlína nebyla zapotřebí 😉.

Modelovací hmota Carioca Déco - zápichModelovací hmota Carioca Déco - přívěsekzápich z modelovací hmoty Krea a razítek Aladine

2 thoughts to “Keramická hlína trochu jinak”

  1. Dobrý den, modelovací hmoty Carioca jsou pravidelně laboratorně hlídané a testované. Na email Vám posíláme certifikát o nezávadnosti (RAP) a podrobnou zprávu z laboratorních testů (EU certificate).

  2. Dobrý den ,zajímalo by mne,jestli je hmota nezávadná,dle zápachu bych o tom pochyboval,je cítit jako těsnící tmel „Hermosal(Hermetic)“a docela zamoří byt

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *