Skip to main content

Jak vyrobit sliz v 6 krocích

Co všechno potřebujete na výrobu slizu?

Misku a něco pevného na míchání.  Základní ingredience sad Elmer´s na výrobu slizu:

Lepidlo

Kouzelná tekutina

Třpytky

Návod na výrobu slizu

1/ Vylijte celý obsah lahvičky Elmer's lepidla (147 ml) do mísy.2/ Přidejte barevnou tubičku dle vašeho výběru a zamíchejte.
3/ Míchejte, dokud není barva rovnoměrně vmíchána do lepidla.4/ Vmíchávejte obsah lahvičky s kouzelnou tekutinou do směsi postupně.
5/ Míchejte stále, až směs začne tuhnout a začne se z ní stávat ten správný sliz.6/ Vyndejte hmotu z mísy a začněte hníst v rukách, dokud nebude kompaktní.

Video napoví:

 

Jak si sliz užít ještě víc?

Smícháním lepidla a kouzelné tekutiny vznikne sliz, který můžete dotvářet různými dalšími přísadami, které už ale nejsou součástí sad. Nemusíte kupovat celou sadu. Lepidlo a kouzelnou tekutinu můžete dokupovat zvlášť.

Halloween

Použijte základ pro sliz. Rozdělte ho na dva díly. Jeden díl obarvěte černým potravinářským barvivem a druhý díl oranžovým.

Narozeninový sliz

Do základu slizové hmoty přimícháte potravinářská barviva – zvolíte svou oblíbenou barvu. Na závěr můžete přidat pěnové perly. Máte rádi syté barvy? Přidejte víc barviva.

 

Pravidla, která je nutné dodržovat:

 •    Velmi důležité je přimíchávat kouzelnou tekutinu postupně!
 •     Hotový sliz uchovávejte v zavřené nádobě, aby neztvrdl.
 •     Výrobky jsou bezpečné pro děti, ale nevhodné pro děti do 3 let.
 •     Udržujte hygienu mytím rukou po ukončení hry.
 •     Sliz obsahuje látku Biocid*, která může způsobit alergickou reakci.

 

*(Benzisothiazolinonje široce používaný Biocid, který obsahuje mikrobicidní a fungicidní složky, běžně se přidává do lepidel, barev a čisticích prostředků).

Elmer´s – sady na výrobu slizu

Sady Elmer´s obsahují průhledné školní lepidlo, lahvičku s kouzelnou tekutinou a 4 barevná dekorační lepidla se třpytkami v tubě nebo lepidla obsahující třpytky.  Součástí je i recept. Nejsou potřeba žádné další složky (např. kypřicí prášek a jiné).

Sada k výrobě fialového glitrového slizuSada k výrobě modrého glitrového slizuSada k výrobě třpytivého slizu

Klíčové vlastnosti a výhody

 •     Užijete si zábavu při výrobě slizu bez nepořádku.
 •     Sliz je netoxický!
 •     Balíček vše-v-jednom má všechno, co potřebujete k vytvoření třpytivého slizu.
 •     Recept, jak vytvořit sliz, najdete na obalu.
 •     Sliz je lehce vypratelný.
 •     Je to snadné a zábavné tvoření pro děti.

 

Často kladené otázky

Neobsahují lepidla kyselinu?

Ne. Většina našich lepidel jsou bez kyselin a jsou i takto označena.

 

Jak odstraním lepidlo z oblečení?

Po zaschnutí lepidla nepoužívejte horkou vodu, suchá čisticí rozpouštědla, sušičku ani žehličku, tím by se látka nenávratně poškodila. Namočte látku do vlažné vody po dobu 24 hodin, tím se lepidlo znovu změkčí. Pak vyperte látku v normálním pracím cyklu a nechte ji vysušit při pokojové teplotě. Zkontrolujte, zda nedochází k vyblednutí a ztuhnutí. Pokud ano, opakujte proces, dokud nebude předmět vyčištěn k vaší spokojenosti.

 

Co je kouzelná tekutina Elmer´s?

Elmer´s kouzelná tekutina je jedinečná vše-v-jednom složka, která nahrazuje použití např. kypřicího prášku nebo dalších materiálů po domácku vyráběných slizů. Jednoduše ji přidejte do Elmer´s lepidla, pomalu smíchejte a pozorujte, jak se obě složky mění ve sliz.

 

Obsahuje kouzelná tekutina borax?

Ne, neobsahuje borax, ale obsahuje stopy kyseliny borité potřebné k tomu, aby se lepidlo změnilo na sliz. Kouzelná tekutina je netoxická a bezpečná pro děti.

 

Jak nejlépe vytvořit sliz pomocí Elmer´s kouzelné tekutiny?

Přidávejte kouzelnou tekutinu do lepidla po troškách a nezapomínejte stále míchat. Je nutné, aby se tekutina řádně promíchala s lepidlem, aby se vytvořil sliz. Jakmile je vše promícháno a tekutiny začínají houstnout, oběma rukama začněte důkladně hníst sliz, dokud nedosáhnete požadované konzistence. Trvá to nějaký čas, než sliz dosáhne požadované konzistence.

Prohlédněte si sady a potřeby pro výrobu slizu >>

Máte doma děti, pro které je to ještě náročné? Co tak vyzkoušet slané těsto na výrobu ozdobiček nebo drobných dekorací >>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.