Skip to main content
prstoví maňásci

Jak vyrobit prstové maňásky?

Výroba hraček? Jak jednoduché! Větší děti to zvládnou samy a ty menší s vaší malou pomocí. Nevíte jaké hračky? Tak například prstové maňásky.

Výhodou prstových maňásků je to, že jsou malé a dají se vzít třeba i na cesty nebo do čekárny k lékaři. Při jejich výrobě se děti určitě pobaví a budou nadšené, že si vyrobily hračky podle svých představ.

Na prstové maňásky můžete použít různé materiály.

  1. Pro malinké děti je pro jednoduchost k dostání sada 5 maňásků, které si můžou lehce ozdobit.
  2. Pro jednoduché tvoření zkuste pěnovku. S pěnovkou jste se na našich stránkách už setkali, takže to pro Vás i pro děti bude hračka.
  3. Pokud se chcete pustit do složitějších maňásků, můžete použít filcový papír, ale to už bude určitě vyžadovat vaši pomoc.

Maňásci na prstechCo budete potřebovat?

Na maňásky z pěnovky:

 

Na maňásky z filcu:

 

Postup:

Postup je u obou materiálů stejný.

Nejdříve si připravte šablonku na tvrdý papír (cca 4 cm na šířku a 8 cm na výšku), šablonku vystřihněte, přeneste 2 x na filc nebo pěnovku a postavičku vystřihněte.

Pokud pracujete s pěnovkou, tak obě části jen slepíte, pokud s filcem, je potřeba části sešít. Pozor na spodek postavičky! Musí zůstat rozdělený, aby se maňásek dal nasadit na prst.

Maňásky pak děti dozdobí podle vlastní představy – nalepí jim očička, dozdobí samolepkami a glitrovým lepidlem. Můžete maňáskům přidat i ouška, ocásky, křidýlka, zobáčky a podobně. No prostě co Vás nebo děti napadne.

 

Předloha:

Přibližně 4 cm na šířku a 8 cm na výšku. Stáhnout šablonu

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *