Skip to main content
prstoví maňásci

Jak vyrobit prstové maňásky?

Výroba hraček? Jak jednoduché! Větší děti to zvládnou samy a ty menší s vaší malou pomocí. Nevíte jaké hračky? Tak například prstové maňásky.

Výhodou prstových maňásků je to, že jsou malé a dají se vzít třeba i na cesty nebo do čekárny k lékaři. Při jejich výrobě se děti určitě pobaví a budou nadšené, že si vyrobily hračky podle svých představ.

Na prstové maňásky můžete použít různé materiály.

  1. Pro malinké děti je pro jednoduchost k dostání sada 5 maňásků, které si můžou lehce ozdobit.
  2. Pro jednoduché tvoření zkuste pěnovku. S pěnovkou jste se na našich stránkách už setkali, takže to pro Vás i pro děti bude hračka.
  3. Pokud se chcete pustit do složitějších maňásků, můžete použít filcový papír, ale to už bude určitě vyžadovat vaši pomoc.

MaňásciCo budete potřebovat?

Na maňásky z pěnovky:

 

Na maňásky z filcu:

 

Postup:

Postup je u obou materiálů stejný.

Nejdříve si připravte šablonku na tvrdý papír (cca 4 cm na šířku a 8 cm na výšku), šablonku vystřihněte, přeneste 2 x na filc nebo pěnovku a postavičku vystřihněte.

Pokud pracujete s pěnovkou, tak obě části jen slepíte, pokud s filcem, je potřeba části sešít. Pozor na spodek postavičky! Musí zůstat rozdělený, aby se maňásek dal nasadit na prst.

Maňásky pak děti dozdobí podle vlastní představy – nalepí jim očička, dozdobí samolepkami a glitrovým lepidlem. Můžete maňáskům přidat i ouška, ocásky, křidýlka, zobáčky a podobně. No prostě co Vás nebo děti napadne.

 

Předloha:

Přibližně 4 cm na šířku a 8 cm na výšku. Stáhnout šablonu

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *