Skip to main content

Jak udělat krásný podzimní věnec na dveře? Jednoduše

 

Kocháte se pohledem na podzimní věnce zavěšené na dveřích domů? Udělejte si také takový věnec. Krásný a originální. S akrylovými spreji edding zvládnete podzimní výzdobu jako profík. Pomocí těchto sprejů s metalickými barvami vykouzlíte podzimní věnec, který vám bude nejeden soused závidět. Pozor, doporučujeme hodně dobře přidělat, aby vydržel do rána : ).

Použití spreje je velmi jednoduché. Před prvním použitím odstraňte červený bezpečnostní kroužek. Třeba pomocí šroubováku. Video vám napoví. Nejprve zkontrolujte, že povrch dekorace je čistý a suchý. Před použitím je nutné sprej 3 minuty protřepávat, a až poté nanést barvu ze vzdálenosti 25 cm. Povrch zaschne do 3 minut. Zcela suchý bude do 30 minut. Doporučujeme při sprejování větrat nebo se sprejem pracovat venku.

 

 
Co potřebujete:

 

Věnec ve variaci mědi a tyrkysu

 

 

Základem je věnec z buxusu, který přestříkejte růžově zlatou nebo zlatou barvou. Do věnce napíchejte usušené přírodniny přestříkané tyrkysovou a zlatou barvou. V našem případě se jedná o usušený bodlák, makovice, tobolku letničky černuchy seté, obilí a len. Záleží na vašich možnostech, zda máte přísun sušených rostlin, nebo si je kupujete ve specializovaných obchodech. Na závěr přidělejte keramické nebo kovové rybičky.  Ty postříkejte barvou také. Vše přichyťte tavnou pistolí či drátkem, aby se nic neuvolnilo.

 

       
 

 

Věnec ve variaci stříbrné a růžové

 

 

Základna pro tento věnec je ze šlahounů pětiprstu. Nastříkejte ji stříbrnou barvou. Doplňte stříbrně nastříkanými usušenými hlavičkami od máku a snítkou rostliny s drobnými lístky (hortenzie stromečkovitá). Druhou snítku s drobnými lístky, mák, plody pavlovnie plstnaté, obilí nastříkejte na růžovo. Doplňte perlami a ozdobičkami ve starorůžové barvě. Přidělejte všechno drátkem, aby vám to vítr nezničil.

 

      
 

 

Věnec s ptáčkem

 

 

Šlahouny z pětiprstu jsou ideální na základnu tohoto věnce. Tentokrát je obmotávejte blízko sebe. Nastříkejte věnec bílou barvou. Přidělejte drátkem větývku a na ní přilepte tavnou pistolí ptáčka. Na spodní část naaranžujte na stříbrno nebo na jemně mátovo nastříkané šišky, bodlák, makovice, prázdný lusk, plody pavlovnie plstnaté. Přilepte tavnou pistolí. Doplňte stříbrnými malými kouličkami.

 

 
Návody od nás máte, spreje víte, kde koupit, tak teď se už jen hezky pustit do díla.

 

A nemusíte se omezovat jen na dveře. Věnce budou krásnou ozdobou i jako vzpomínka na vaše příbuzné během Dušiček.

Podělte se s námi o svou zkušenost s výrobou věnce. Jaké materiály máte vyzkoušené?

 

 

Komentářů: 3

  1. Díky za tip! Další aktivita, která může bavit i moje děti. Zkusím přestříkat nějaké staré poklady z půdy – se zlatou a purpurovou by se mi mohla povést nová vánoční dekorace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *