Skip to main content
Kolik váží plná aktovka

Jak těžkou aktovku má prvňáček?

Slýcháme to ze všech stran – děti nosí do školy příliš mnoho věcí, mají velmi těžkou aktovku a rodiče mají občas strach, aby se jejich školou povinní drobečkové nezlomili v pase. 😉  I to byl důvod dát školní potřeby na váhu a vidět ty fofrem naskakující gramy na vlastní oči. Tak kolik to všechno váží?  

Hned na začátku je potřeba říct, že naše váha zvládá vážit jen do 3 kg, a proto jsme stravu naší aktovce vybrali opravdu dietní. Žádné prázdné kalorie a zbytečnosti, opravdu jen to, co prvňáček nutně potřebuje mít s sebou na vyučování.

Co jsme vážili?

Do aktovky jsme dali velké desky na sešity, do kterých jsme naskládali 3 malé sešity a 3 velké sešity A4. Ty jsme použili jako náhradu za učebnice nebo pracovní sešity. Pak penál, Zdravou lahev na pití jen s kapkou sirupu uvnitř, svačinový box  se svačinkou a kapsičku na krk s klíčem. Výsledky vážení jsou krásně vidět přímo na obrázku.

Kolik váží školní potřeby

Pro zajímavost

Porovnali jsme váhu plného jednopatrového a třípatrového penálu. Nezdá se to, ale třípatrový penál váží přes půl kila. kolik váží jednopatrový a třípatrový penál

Zvážili jsme aktovku. Tak kolik toho náš prvňáček nese na zádech?

Do aktovky pro prvňáčka jsme naskládali opravdu jen to nejnutnější a tady je výsledek: 2965 gramůkolik váží prázdná a plná aktovka

Mrkněte, proč jsme nenaplnili lahev vodou a na další tipy, jak mít lehčí aktovku.

Zaujal vás článek? Něco nám uniklo? Podělte se v komentářích pod článkem nebo na facebooku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *