Skip to main content
Jak pracovat s akrylovými spreji Edding

Jak pracovat s akrylovými spreji Edding

 

Pro dokonalé lakování akrylovými spreji nepotřebujete žádné ředidlo, ani čisticí prostředek, nebo štětce. Práce s těmito spreji je velmi snadná a barevná škála široká. Spreje jsou vhodné pro všechny domácí řemeslné práce – na dřevo, kámen, kov, sklo, košíkářské výrobky, keramiku i plast. Jsou určené i pro kreativní využití na malířské plátno. Akrylové barvy Edding nejsou určené pro použití na pryž, to je flexibilní materiál, nanesená barva flexibilní není.

Jak na akrylové spreje Edding

Nejprve povrch očistěte a ideálně do hladka obruste. První nástřik by měl být jen takové „předběžné zamlžení“, při kterém vytvoříte hladký, rovnoměrný povrch. Stříkejte ze vzdálenosti cca 25 cm. Pomocí techniky „mokrý do mokrého“ sprejujete podruhé a potřetí na předchozí vrstvu, která je dosud mokrá, tj. v intervalech 1-2 minut. Další nátěry by měly být naneseny nejdříve o 24 hodin později. Ideální teplota pro práci s těmito spreji je 15-25°C. Doporučujeme se spreji pracovat venku nebo při otevřeném okně. Přeci jen je to akryl a ten při práci nevoní jak Chanel no.5. Aby při práci nedošlo k posprejování nechtěného, použijte jako podklad igelit nebo tvrdý karton. Akrylové skvrnky se z podlahy nebo ze stolu nečistí snadno.  

Před prvním použitím sejměte ze spreje bezpečnostní kroužek, který je umístěný pod stříkací hlavicí. A pak 3 minuty třepejte.

Pro větší názornost máme pro vás i foto návod, jak pracovat s akrylovými spreji Edding

čištění povrchu před postřikem Akrylovým sprejem Edding

  1. Pečlivě očistěte povrch.

dodržení teploty při práci s akrylovými spreji Edding

2. Se spreji pracujte při teplotě 15-25°C.

odstranění bezpečnostníh kroužku u akrylových sprejů Edding

3. Před prvním použitím odstraňte bezpečnostní kroužek.

3 minuty třepat před použitím akrylového spreje Edding

4. Před každým použitím spreje 3 minuty třepejte.

směr postřiku akrylovým sprejem Edding

5. Směr postřiku může být do kruhu nebo cik cak. Akrylová barva u sprejů Edding je kryvá ve všech odstínech. Pokud je spodní barva zcela suchá, pak nedojde k promísení barev a vrchní vrstva si udrží svůj odstín.

vzdálost postřiku u akrylového spreje Edding

6. Při stříkání udržujte vzdálenost 25 cm od stříkaného objektu.

Práce se spreji je velmi jednoduchá. Šanci vytvořit  si doma něco krásného mají tak nejen šikovní kreativci, ale i ti méně zruční. Práci s akrylovým sprejem Edding zvládnou i děti. Dozor dospělého doporučujeme hlavně z důvodu zabránění posprejování i toho, co se sprejovat nemělo.  

Jestliže pužíváte barvy, které potřebují zafixovat, tak máme pro vás akrylový lak Edding ve spreji pro lesklý nebo matný povrch.

Podstupujete rádi tvořivé výzvy? Zkuste akrylové popisovače Edding. Můžete si namalovat i svůj vlastní obraz krok za krokem.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.