Skip to main content

Jak pokreslit kaštan a vytvořit podzimní dekoraci

 

Na konci září začínají padat kaštany, které vybízejí ke tvoření oblíbených zvířátek do dětského pokoje. Kromě vyrábění zvířátek můžete kaštan pokreslit. Použijete ho pak na dozdobení podzimně laděného jídelního stolu nebo jako dekoraci třeba do koupelny. Kaštanům moc sluší jemné vzory, proto jsme na kreslení vybrali tenčí variantu lakového popisovače Edding.

Co potřebujete

Výběr popisovače na kaštan

Díky velmi kvalitnímu hrotu je popisovače Edding 780 ideální na kreslení jemných vzorů na kaštanech. Použili jsme metalické barvy, který jsme prostřídali s bílou barvou.

Jak s popisovačem pracovat

Než začnete kaštan zdobit, musíte popisovač aktivovat následujícím způsobem: před odstraněním víčka popisovač důkladně protřepejte, pak víčko sundejte a zapumpujte hrotem popisovače nejlépe o podložku s papírem, dokud hrot dostatečně nenasákne inkoustem. Když je popisovač dostatečně napumpovaný, můžete se pustit do dekorování kaštanů. Na kaštanech se pěkně vyjímají obrazce z teček, linek, smyček, nebo jemné grafické vzory. Když skončíte s kreslením, popisovač zavřete a uchovávejte v horizontální poloze.

Proč použít na kaštan popisovač Edding

Metalické odstíny a bílá barva se pěkně doplňují na tmavě hnědém podkladu kaštanu. Barva tohoto popisovače velmi rychle schne. Nemusíte se bát, že byste něco od barvy umazali.

TIP: Na jaké další materiály lze těmito popisovači Edding kreslit? Kreslit můžete na sklo, kov, plast, dřevo, kámen, kůži, karton. Popisovače mají i různou šíři stopy. Pusťte se do zdobení tmavých a transparentních povrchů či venkovních dekorací.

Co všechno z kaštanů tvoříte? Napište nám do komentáře vaše tipy, ať inspirujete ostatní. Nebo si prohlédněte, jak z nich vyrobit stonožku.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.