Skip to main content

Jak na novoroční petardy

Překvapte své hosty na novoroční party poněkud netradičními petardami. Jsou jednoduché na přípravu a můžete je naplnit čím chcete. My jsme je naplnili konfetami. Už při tvoření těchto petard z kartonových trubiček a barevného papíru si užijete spoustu zábavy. Namísto kupování předem ozdobených lahví jsme ty naše zdobili ručně. S akrylovým sprejem edding to jde snadno. Tyto barvy jsou vysoce krycí a rychleschnoucí, takže nebudete muset dlouho čekat, než budete moct pokračovat v navrhování lahviček pomocí lakových popisovačů vhodných na hladké povrchy. Naše petardy jsme chtěli ozdobit kresbami raket a vesmírných lodí, proto jsme použili lakové popisovače, protože jejich neprůhledné kovové odstíny se na lesklém černém papíře opravdu dobře vyjímají. Šablony s vesmírnou tématikou s motivy od astronautů, kosmických lodí, až po hvězdy a rakety si můžete stáhnout. Posuňte svoji kreativu mimo tento svět!

Co potřebujete na výrobu petardy

Potřeby na výrobu petardy

Jak na to

1. Vezměte lahev, která je čistá a suchá. Nastříkejte ji akrylovým sprejem a nechte uschnout. Nejste si jisti postupem? Přečtěte si článek Jak pracovat s akrylovými spreji edding.

stříkání základny pro petardy

2. Po zaschnutí černé barvy můžete lahev ozdobit metalickými lakovými popisovači.

3. Nastříhejte papír černý papír ve velikosti, aby se obtočil okolo celé roličky. Nakreslete na něj lakovými popisovači edding 750 třeba vesmírná tělesa nebo rakety.

Tip: Pomůžou vám šablony ke stažení. Můžete si stáhnout šablonu s vesmírnými loděmi a kosmonauty.

ozdobení petardy

 

4. Na spodní část roličky přilepte kus lesklého nebo hedvábného papíru tak, aby vyčníval asi o 5 cm.

5. Popisovač nechte zaschnout a pak pokreslený papír nelepte na roličku. Nechte úzký proužek v horní části pro přidělání špičky rakety.

 

6. Ze zlatého papíru vystřihněte tvar půlkruhu, přilepte okraje k sobě, abyste vytvořili kužel a přilepte jej na horní část roličky. Nemáte zlatý papír? Nevadí. Vezměte papír bílý a vybarvěte ho popisovačem zlaté barvy.

8. Konfety nasypte do roličky.

9. Vyčnívající hedvábný nebo lesklý papír zavažte a hotovou petardu umístěte  na vršek láhve.

 

Máte připravenou půlnoční zábavu s konfetami. Stačí odtrhnout špičku petardy a s konfetami si už poradíte 🎉.

Tip: Nechcete si dělat doma nepořádek 😉? Místo konfet můžete dát sladkosti nebo něco pro štěstí do nového roku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *