Skip to main content
lepicí razítko tesa recenze

Jak funguje lepicí razítko?

Uchop! Nalep! Hotovo! Přesně takhle reklama láká na jednoduché použití lepicího razítka. Jenže, znáte to – důvěřuj, ale prověřuj a pak taky sliby, chyby 😉 Takže jsem musela vyzkoušet lepicí razítko na vlastní papír.

Jak vypadá?

Lepicí razítko je plastové a asi 10 cm velké. Modré tělo mi tvarem připomíná kapku, a právě díky tomu perfektně padne do ruky. Jak do menší dětské, tak se ale neztratí ani ve velké mužské. Ze spodní strany kapky vykukuje červený stojan, což je ve skutečnosti konec složitějšího mechanismu pružiny a dvou koleček, na kterých se odvíjí páska s lepidlem. 

lepicí razítko tesa použití

Jak se s ním pracuje?

Zatlačením na razítko se stlačí pružina uvnitř a razítko natiskne lepidlo na papír. Je to malý čtvereček se stranou cca 8 mm. Musím uznat, že jak jsem mu zpočátku moc důvěry nedávala, tak razítko funguje naprosto spolehlivě a přesně. Lepení je rychlé, čisté (konečně nemám umazané konečky prstů od lepidla) a vlastně i zábavné. Baví mě hopsat razítkem po papíru. Hodně jsem se vyřádila hlavně u fotek 🙂

Co lepí?

Nečekejte, že tím přilepíte skobu, na kterou byste mohli zavěsit metrový obraz s několikakilovým rámem. Samozřejmě, přeháním, ale chci tím říct, že razítko je určené pouze na lepení lehkých věcí. A to zvládá dokonale. Lepení obyčejných papírů, fotek do alb, dokladů, účtenek nebo různých doplňujících poznámek – to je jeho parketa, kde válí.  

lepicí razítko tesa a možnosti, kde ho použít

Mám si ho pořídit?

Záleží, co budete lepit. Tato speciální lepicí záležitost nemůže a ani nechce konkurovat univerzálnosti použití lepicí tyčinky. Ale jestli lepíte hlavně papíry, fotky nebo účtenky často a nebo právě naopak čas od času, tak neváhejte. Lepicí razítko totiž nevyschne a navíc dělá z lepení zábavnější a komfortnější činnost. Hodit se vám bude třeba při scrapbookingu.


Výrobce uvádí, že jedno razítko nanese až 1100 lepicích čtverečků, takže já jdu tiskat 🙂 A co vy? Zaujalo vás lepicí razítko nebo už jej používáte? Jakou máte zkušenost? Podělte se buď tady pod článkem v komentářích, nebo na facebooku


Původní verze článku: 26.5.2017

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.