Skip to main content
ubrousková technika

Decoupage (ubrousková technika)

Pomocí této oblíbené  techniky můžete dát svým starým předmětů nový vzhled nebo tak vytvořit z úplně obyčejného krásný originál. Ubrousková technika neboli decoupage je jednoduchá, což znamená, že ji zvládnou i malé děti. „Oubrouskovat“ se dá skoro všechno. Můžete si vyrobit obrázek, dát nový vzhled obyčejnému hrnečku či květináči nebo třeba ozdobit kamínky, které jste s dětmi našli na procházce.

 

Co budete potřebovat?

 

Postup:

  1. Předmět, který chcete ubrouskovat musíte předem očistit – pokud to jde, tak umýt, nebo aspoň utřít vlhkým hadříkem.
  2. Z ubrousku vystřihněte motiv, který chcete na předmět přenést, a oddělte z něho pouze vrchní potištěnou vrstvu.
  3. Takto připravený ubrousek přiložte na předmět a štětečkem opatrně nanášejte lepidlo – stačí v malém množství. S lepidlem začněte od prostřed ubrousku a roztírejte opatrně do stran.
  4. Motiv nepřetírejte několikrát, protože ubrousek je pak náchylný k roztržení. Poté nechte obrázek několik hodin zaschnout.

 

Tip:

Ubrousková technika můžete být použitá třeba na obyčejný hliněný květináč. Udělá z něj tak nádherný obal pro plastový květináč. Obrázek z ubrousku lépe vynikne, pokud květináč nejprve natřete akrylovou barvou. Nebo si vytvořte vlastní veselé kamínky jako my.

 

Decoupage zdroj: bhg.com - květináč na židli   truhlík na kytky vyzdobený ubrouskovou technikouUbrousková technika - kamínek

Zdroj obrázků: bhg.com a theorchardhomeandgifts.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *