Skip to main content

Dárkový balíček nejen pro milovníky čaje

Hledáte nějaký opravdu osobní dárek pro milovníka čaje? Dárkový balíček zaručeně potěší. A když tam obdarovaný najde milý vzkaz, tak ho to potěší dvojnásob. Do balíčku dejte vše, co se hodí na přípravu čaje i následné posezení u něj – hrnek, voňavý čaj v sáčcích a sypaný, sítko na čaj, hezkou svíčku, malou misku na čajové sáčky. A aby byl dárek ještě osobnější, ozdobte hrneček a misku milým osobním nápisem nebo citátem. Pro takové malování na porcelán jsou ideální popisovače edding 4200 . Vybírat můžete z 15 nádherných, pečlivě sladěných odstínů. Popisovače mají speciální inkoust, který má krémovou konzistenci a vytváří rovnoměrnou barevnou linku. Po dokončení psaní nebo kreslení nechte inkoust na porcelánu chvíli zaschnout a poté upečte nádobí v troubě. Barvy tím zafixujete, takže ho pak budete moct dát i do myčky.

Co potřebujete:

porcelán na kreslení

Hrníček a mističku očistěte a odmastěte nejlépe jarovou vodou. Umyjte a usušte. Podklad musí být úplně suchý.

čištění porcelánu na dárkový balíček

Vezměte popisovač a napište vzkaz, citát nebo nakreslete milý obrázek. Když uděláte chybku, tak to nevadí. Fixu setřete lehce hadříkem.

popisování hrníčku na dárkový balíček

popis mističky na dárkový balíček

Zbývá finální zafixování malby – pečení. Pečte v předehřáté troubě na 160 stupňů 25 minut. Když na ně zapomenete, jako se stalo nám, tak nevadí. Troubu vypněte a nechte v ní hrníček a mističku zchladnout.

Jak zanechat vzpomínku u každého šálku čaje? Na lístky od čajových sáčků můžete nalepit vlastní obrázky nebo vzkaz. 

lepení lístku na sáčkový čaj do dárkového balíčku

lepení obrázku na čaj

Máte hrníček, mističku a čaje hotové? Pak vše stačí pěkně naaranžovat do krabičky, celofánu nebo jinak originálně zabalit.

zkompletovaný dárkový balíček

Takový dárkový balíček můžete udělat i pro milovníka kávy nebo kakaa 😉. Napište nám do komentáře, co byste tam dali vy.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.