Skip to main content
prvňáčci s aktovkou

Co nosí prvňáček v aktovce?

Už jste vybrali školní aktovku? Není to sranda, co? Když jako zodpovědný rodič vezmete v potaz všechna doporučení na co si dát při výběru aktovky pozor, a vítězoslavně si utíráte pot z čela, že máte vybráno, uzemní vás vaše zcela-jistě-za-několik-desítek-let-velmi-úspěšná veterinářka. 🙂 Mami, mně se zdá ten barevný koník hodně nemocný. OK, dobře, vybereme raději něco jiného. Jen, aby se tam všechno to učení vešlo, když tak na ní koukám, připadá mi ta taška nějaká malá… 

Určitě to znáte. Je to začarovaný kruh – dětská záda jsou přetěžována těžkými taškami s učením, dítě by mělo nosit na zádech maximálně 10-15 % své hmotnosti. Jenže, vždyť do školy musí dennodenně nosit tolik nezbytností.

Co všechno malý školák v aktovce nosí?

Kvalitní školní aktovky jsou konstruované tak, aby měly co nejnižší hmotnost a zároveň splnily vysoké požadavky na ergonomii, materiály, zpracování a komfort při nošení. Na prvním stupni by samotná aktovka neměla vážit víc než 1200 g.

Do aktovky si pak prvňáček pohodlně naskládá: pracovní sešity, penál, pouzdro, box se svačinkou, kapsičku na krk a papírové kapesníčky. Do postranní kapsy se mu vejde lahev s pitím.

3 tipy, jak nenosit v aktovce gramy navíc

  • Školní věci, které doma nepotřebujete, si nechávejte uložené ve škole.
  • Vodu do láhve na pití si dítě napustí až ve škole. Doma mu tam stačí dát jen kapka ovocné šťávy.
  • Pořizujte lehčí školní pomůcky např. plastové desky nebo jednopatrový penál místo třípatrového.

Co se vejde do penálu, pouzdra a svačinového boxu?

Prvňáček na začátku školního roku potřebuje hlavně obyčejné tužky a pastelky. Pastelky i tužky jsou lepší trojboké. Perem začne psát prvňák zhruba od Vánoc, proto se pořizuje většinou později až na pokyn učitelky.

Přesvědčte se na vlastní oči, jak rychle přiskakují gramy na váze. Zvážili jsme školní potřeby.

Zaujal vás článek? Máte vlastní tipy, jak nenosit na zádech zbytečně moc těžkou aktovku? Podělte se s námi v komentářích nebo na facebooku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.