Skip to main content
Spinner DIY

Roztočte bonbonkový spinner – DIY

Kde se vzal, tu se vzal, před pár týdny spadl mezi děti jako bomba. Načasování bylo téměř dokonalé – několik dní před Dnem dětí.

Školáky čekají v červnu závěrečné písemky, takže antistresový Fidget Spinner, který jim podle výrobce cituji: „ …pomůže vyrovnat se s nervozitou, stresovými situacemi a úzkostí…“, přeci nutně potřebují. Z pohledu rodiče nutno dodat, že raději ať roztáčí v prstech spinner než mobil.

Tak rychle, jak se objevili prodejci spinnerů, tak rychle se objevily i návody, jak si vyrobit spinner vlastní, ať už z papíru, z ložisek nebo z plastových víček. Jeden takový návod pro nás připravila i 11letá Káma.

Co budeme potřebovat:

pomůcky na výrobu spinneru

Jak vyrobit spinner:

Na papír si nakreslíme kružnici o poloměru 4 cm a uprostřed menší kružnici o poloměru 1,5 cm.  Kružnice pomocí pravítka rozdělíme na stejné čtvrtiny. Pomocí úhloměru si vyznačíme úhly 60° a 120° na protilehlých stranách a body propojíme. Čtyři nejširší dílky si proškrtáme, abychom věděli, co vystřihnout.

postup výroby spinner

Z papíru vystřihneme kolečko a proškrtané části odstřihneme. Tak nám vznikne bonbonek. Ten si obkreslíme na papír a na karton a vystřihneme. Kartonový bonbonek polepíme z obou stran papírovými bonbonky, abychom schovali ošklivý karton. Ten pak můžeme pomalovat nebo jako já ozdobit barevnými lepicími páskami. Střed kružnice propíchneme kružítkem.

postup výroby spinner 2

Na karton si nakreslíme 2 kružnice o poloměru 1 cm, vystřihneme a buď polepíme lepicími páskami nebo bílým papírem a pomalujeme.

Když budeme mít všechny části ozdobené, propíchneme střed koleček a bonbonku špičkou nůžek a zvětšíme dírky od kružítka tak, abychom jimi protáhli špejli. Na špejli navlečeme v tomto pořadí malé kolečko, bonbonek a malé kolečko a špejli z obou stran odstřihneme. Obě špičky špejle zatavíme tavnou pistolí a tavnou pistolí oblepíme i konce bonbonku, aby se spinner hezky točil.

postup spinner 3

Bonbonkový spinner se drží mezi prsty za střední část a prstem druhé ruky se roztáčí.

Návod pro vás připravila Káma, 11 let.


KámaMoje jméno je Kamila. Hrozně ráda si vyrábím. Návody hledám na youtube nebo si jen tak vystřihuju, lepím a skládám a někdy z toho i něco zajímavého vyleze. Svoje výrobky hodně rozdávám, protože máma mi je stejně „uklidí“, ale to nevadí. Vyrobím si nové. 


Máš taky príma návod nebo skvělý nápad na článek? Tak neváhej a pojď psát pro Školní svět

2 thoughts to “Roztočte bonbonkový spinner – DIY”

  1. Dobry den, jedna sa o pomocku pre deti, ktore trpia autizmom. Nejakym sposobom sa to rozsirilo ako tzv hit leta…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *