Skip to main content
Spinner DIY

Roztočte bonbonkový spinner – DIY

Kde se vzal, tu se vzal, před pár týdny spadl mezi děti jako bomba a to spinner. Načasování bylo téměř dokonalé – několik dní před Dnem dětí.

Školáky čekají v červnu závěrečné písemky, takže antistresový Fidget Spinner, který jim podle výrobce cituji: „ …pomůže vyrovnat se s nervozitou, stresovými situacemi a úzkostí…“, přeci nutně potřebují. Z pohledu rodiče nutno dodat, že raději ať roztáčí v prstech spinner než mobil.

Tak rychle, jak se objevili prodejci spinnerů, tak rychle se objevily i návody, jak si vyrobit spinner vlastní, ať už z papíru, z ložisek nebo z plastových víček. Jeden takový návod pro nás připravila i 11letá Káma.

Co budeme na spinner potřebovat

pomůcky na výrobu spinneru

Jak vyrobit spinner

Na papír si nakreslíme kružnici o poloměru 4 cm a uprostřed menší kružnici o poloměru 1,5 cm.  Kružnice pomocí pravítka rozdělíme na stejné čtvrtiny. Pomocí úhloměru si vyznačíme úhly 60° a 120° na protilehlých stranách a body propojíme. Čtyři nejširší dílky si proškrtáme, abychom věděli, co vystřihnout.

Nákres spinneru

Z papíru vystřihneme kolečko a proškrtané části odstřihneme. Tak nám vznikne bonbonek. Ten si obkreslíme na papír a na karton a vystřihneme. Kartonový bonbonek polepíme z obou stran papírovými bonbonky, abychom schovali ošklivý karton. Ten pak můžeme pomalovat nebo jako já ozdobit barevnými lepicími páskami. Střed kružnice propíchneme kružítkem.

výroba spinneru krok za krokem

Na karton si nakreslíme 2 kružnice o poloměru 1 cm, vystřihneme a buď polepíme lepicími páskami nebo bílým papírem a pomalujeme.

Když budeme mít všechny části ozdobené, propíchneme střed koleček a bonbonku špičkou nůžek a zvětšíme dírky od kružítka tak, abychom jimi protáhli špejli. Na špejli navlečeme v tomto pořadí malé kolečko, bonbonek a malé kolečko a špejli z obou stran odstřihneme. Obě špičky špejle zatavíme tavnou pistolí a tavnou pistolí oblepíme i konce bonbonku, aby se spinner hezky točil.

Dokončení výroby spinneru

Bonbonkový spinner se drží mezi prsty za střední část a prstem druhé ruky se roztáčí.

Návod pro vás připravila Káma, 11 let.


KámaMoje jméno je Kamila. Hrozně ráda si vyrábím. Návody hledám na youtube nebo si jen tak vystřihuju, lepím a skládám a někdy z toho i něco zajímavého vyleze. Svoje výrobky hodně rozdávám, protože máma mi je stejně „uklidí“, ale to nevadí. Vyrobím si nové. 


Máš taky príma návod nebo skvělý nápad na článek? Tak neváhej a pojď psát pro Školní svět

2 thoughts to “Roztočte bonbonkový spinner – DIY”

  1. Dobry den, jedna sa o pomocku pre deti, ktore trpia autizmom. Nejakym sposobom sa to rozsirilo ako tzv hit leta…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.