Skip to main content

7 tipů na slané svačiny aneb Změna je život

 

Řešíte svačiny? Některé maminky jsou již ve šťastné fázi, kdy si dítka připravují svačinu samy. Většina z nás ale musí řešit, co dát po cca 193 dnů svým potomkům do aktovky. Ano, čtete dobře. V průběhu školního roku nás čeká 193 svačin.

Obložený chleba, rohlík a toasty je nejčastější svačinová klasika. Nakrájená zelenina, ovoce třeba i na špízu je v těsném závěsu. Docela rychlá příprava. Má to však své ale. A tím je určitá jednotvárnost.

Cílem článku je maminkám nabídnout rozmanitost a dětem možnost vyzkoušet jiné chutě.

Recepty se mohou zdát časově náročnější, ale zabijete dvě mouchy jednou ranou. Můžete udělat večeři a část prostě dáte ke svačině. Jen pozor. Ať se večer všechno nesní! To pak tento princip fungovat nebude 😉.

Máte doma malé vegetariány 🙂? Kuře či šunku nahraďte zeleninou nebo to tam jednoduše nedávejte.

Téma svačin je nevyčerpatelné. Doporučujeme navštívit blog Kuchařka pro dceru, kde najdete velký svačinový tahák. Nebo můžete googlit 🙂.

Svačinový wrap
Náplni se možnosti nekladou!

Mini pizza
Rychlovka, kterou připravíte večer a ráno jen zabalíte.

Chléb pita s kuřetem
Svačina, která nahradí chleba se šunkou.


Věčná vděčná bageta
Bagety jsou oblíbené hlavně u teenagerů.
Kuřecí twister
Svačina, která padne do ruky!
Zeleninový salát – cuketa a ředkvičky
Salát má výhodu v tom, že si můžete zvolit vlastní ingredience.
VDĚČNÉ pomazánky
Vajíčko nebo pažitka nebo obojí?

Neméně důležitou součástí svačiny je i její uložení a bezpečné dopravení do školy. Možností je několik. Krabičky, sáčky, ubrousky…. My v Activáčku nedáme dopustit na svačinové boxy kolekce Maped Concept. Jsou vyrobené z kvalitního a zdravotně nezávadného materiálu, můžete je mýt v myčce, bez víčka ohřívat v mikrovlnné troubě či ukládat do mrazáku.

 

Čtvercový tyrkysový svačinový box s otočnou fixací       Svačinový box s otočnou fixací a dělicí přepážkouSvačinový box s otočnou fixací a možností výběru barev

Chcete udělat změnu a přidat svému dítku do aktovky i sladké svačiny? Máme pro vás 5 tipů >>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.