Skip to main content
tempery náhled

Test temper II. – doplnění

Je to už rok, co jsme provedli velký test temperových barev. Soudě podle vašich ohlasů a i vzhledem k tomu, že to byl nejčtenější článek loňského roku, rozhodli jsme se test doplnit o další dvě značky temper, které jsou k mání na našem trhu.  

Jen pro zopakování – tempery jsou vodou ředitelné barvy, mají vysoké krycí vlastnosti, rychle zasychají a po zaschnutí jsou spíše matné. Temperu je možné po zaschnutí znovu rozmýt, na rozdíl od akvarelových barev.

Testovali jsme manipulaci s tubou (otvírání, zavírání, vytlačování), barvy (sytost, výraznost) a jejich míchání (zkusili jsme oranžovou a fialovou) malování, rychlost zasychání a v neposlední řadě smývatelnost a vypratelnost

test - porovnání tempery Maped a Colorinotest vypratelnosti před a po - vlevo Maped, vpravo Colorino

Kritéria testování jsou shodná s minulým testem, kde najdete i detailnější popis toho, co jsme zkoumali a jak hodnotili.

 

 Tempera Maped Color´pepsTempera Paints Colorino Kids
označení v testuXY
obrázekmaped temperycolorino tempery
celkové hodnoceníTempery mají syté přirozeně pěkné barvy. S přidáním vody se dají rozmalovat až vypadají jako vodovky. Odklápěcí víčko na tubě jde ztuha otevřít a při použití větší síly se ulomí a barva ukápne. Tomu lze předejít a odšroubovat víčko celé. Když budete chtít mít opravdu extra syté temperové barvy, pak je o trochu vyšší spotřeba barvy v porovnání s temperami jiných značek. Tempery mají hezké barvy, s tubou se zachází velmi dobře. Problém byl jen s krabičkou, roztrhla se hned při prvním vytahování palety temper. Namíchané barvy oranžová a fialová nebyly až tak hezké.
země výrobyItálieČína
počet ks v balení12 x 12 ml12 x 12 ml
cena za balení169 Kč89 Kč
cena/ml1,17 Kč0,62 Kč
materiál a velikost tubykov, 7 cm kov; 7 cm
vypratelnost a smývatelnostnene
rychlost zasychánístars_08stars_08
manipulace s tuboustars_06stars_08
malovánístars_08stars_07
barvy, míchání barevstars_08stars_06
koupitkoupit

Výsledková listina

Porovnali jsme výsledkyvýsledky testu temper velkého a současného doplňujícího testu a máme vítěze. Ten může být jen jeden, i když to bylo jak se říká o prsa. Nejlépe hodnotíme tempery značky Koh-i-noor, mají hezké barvy a nezatíží vaši peněženku. Jako druhé skončily tempery Faber-Castell a třetí tempery Maped. Poslední dvoje zmiňované jsou barvy z vyšší cenové kategorie, mají hezké přirozené barvy a kvalitní balení. Maped mají ještě malé vnitřní plus za líbivý design se superhrdiny.


Jaké značky temper jste vyzkoušeli? Jakou s nimi máte zkušenost? Souhlasíte s naším testem? Podělte se o váš názor dole v komentářích nebo na facebooku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *