Skip to main content
test lepidel

Test lepidel na papír

Rozhodli jsme se otestovat běžná lepidla na papír, která nejčastěji používají děti ve škole nebo doma. Vybrali jsme jak kvalitnější výrobky na trhu, tak i levnější lepidlo v Tescu. V testu tedy najdete 5 různých značek lepidel, které jsou určeny na papír, lepenku, příp. fotografie.

 Jak jsme testovali?

  • Zasychání – na plochu cca 4 x 4 cm jsme nanesli silnější vrstvu lepidla a čekali, za jak dlouho bude lepidlo suché. Čas se pohyboval od nejrychlejší 1 minuty u lepidla BIC po nejpomalejší téměř půlhodiny u lepidla Kores.
  • Lepení – na papír jsme nalepili další kus papíru a nechali zaschnout. Zkoumali jsme, jestli se papír nezvlnil a jak moc lepidlo drží. U Tesco lepidla a UHU lepidla šel papír lehce odtrhnout, naopak BIC a Kores dobře držely.
  • Práce s lepidlem – v tomto kritériu nám šlo o samotnou práci s lepidlem – jak dobře se drží, jak moc je třeba tlačit, zda se nanáší rovnoměrně. Nejlépe se pracuje s lepidlem BIC, které se lehce a rovnoměrně nanáší. Dobré je i lepidlo Kores neon, které zanechává slabou zelenou stopu, což oceníte zejména při práci s dětmi (vidí, kde už lepidlo nanesly). Naopak téměř nepoužitelné je lepidlo z Tesca, které je velmi suché, nejde nanést a dělá žmolky. V podstatě s ním nic neslepíte.

Kompletní výsledky

 Kores lepicí tyčinkaUHU lepidlo se šmoulyKores Neon lepicí tyčinkaBIC lepicí tyčinkaTesco lepidlo
obrázek0101_1100100_maly0101_4652200_maly01011116203lepidlo bic592566
celkové hodnoceníDobře lepí, ale nanáší zbytečně velkou vrstvu lepidla, takže i déle schne.Dobře se s ním pracuje, ale málo lepí. Chybí také informace na etiketě.Náš tip! Vhodné lepidlo zejména pro děti. Dobře se s ním pracuje, rychle schne.Vítěz testu! Výborné lepidlo, se kterým se dobře pracuje a rychle schne.Velmi špatné lepidlo ve všech testovaných kritériích. Chybí i informace na etiketě.
toxicitane?nene?
vypratelnostano?anoano?
země výrobyČRNěmeckoČRKoreaČína
cenaod 19 Kč / 10 god 24 Kč / 10 god 30 Kč / 10 god 24 Kč / 10 god 4 Kč / 10 g
zasychánístars_06stars_08stars_10stars_10stars_04
lepenístars_10stars_06stars_08stars_10stars_04
práce s lepidlemstars_06stars_08stars_10stars_10stars_02
koupitkoupitkoupitkoupit

Závěrečné hodnocení

V případě lepicích tyčinek se ukázalo, že se opravdu vyplatí připlatit. Největší rozdíly byly v samotné práci s lepidlem a v rychlosti zasychání.
Nejlépe dopadla lepicí tyčinka BIC, které nemáme co vytknout. Pro děti můžeme také doporučit lepicí tyčinku Kores neonová, se kterou se dobře pracuje. U lepidel určných pro děti doporučujeme také sledovat toxicitu a vypratelnost lepidla.
Rozhodně nemůžeme doporučit levné lepidlo z Tesca, se kterým se v podstatě nedá lepit.

Líbil se vám náš test? Pak jej nezapomeňte sdílet nebo se podělte o své zkušenosti či názory v komentářích.