twitter
rss

Activacek logo
Facebook
24 Dub

Šperky z papírových korálkůJste-li příznivcem recyklace, bude se vám určitě líbit další díl našeho tvoření. Poradíme vám, jak si vyrobit korálky z papíru. Zaměstnejte svoje děti a za chvilku budete mít spoustu krásných originálních korálků různých barev a tvarů. Z takto vyrobených korálků lehce vytvoříte úžasné šperky.

Co budete potřebovat?

 • duhový nebo barevný papír, staré noviny, časopisy, letáky, katalogy…
 • nůžky
 • lepidlo – může být tekuté i tuhé
 • špejle
 • kloboukovou gumu nebo provázek či vlasec
 • bezbarvý lak ve spreji (lazura na dřevo)
 • pro zručnější korálkáře: drátek, kleštičky

Postup:

My jsme na vytváření korálků použili náš Katalog Jaro speciál, který má tu výhodu, že je z kvalitního lesklého papíru a korálky už dál nemusíte upravovat. Pokud použijete obyčejný papír, je vhodné takto vyrobené korálky přelakovat. Kvůli odolnosti můžete přelakovat všechny – déle vydrží.

Z časopisu, katalogu či novin, vytrhněte 1 stránku a ustřihněte tenký proužek, který se bude postupně zužovat. Šířka proužku určuje velikost korálku (my jsme používali nejčastěji proužky o šířce cca 1,5 cm). Proužek začněte od širšího konce stáčet, ale nechte si mezeru pro provázek. Při stáčení papírového proužku můžete využít špejli, s jejíž pomocí docílíte stejné velikosti korálkových dírek. Ke konci proužek potřete lepidlem a pořádně přilepte. Hotové korálky stačí přelakovat a navléknout originální šperk.

Různých tvarů korálků docílíte pomocí způsobu stříhání proužků – proužky nemusíte nijak odměřovat a stříhat přesně, takže to zvládnou i malé děti. Pro představivost předkládáme malou nápovědu tvarování korálků.

Typy papírových korálků

Obrázek:vytvarka.eu

Korálky vyrobené z papíru můžete při navlékání kombinovat i s dřevěnými korálky. Zručnější korálkáři si dokážou korálky navléknout na drátky, a vytvořit tak ještě propracovanější náhrdelník či náušnice.

Tip:

Pokud chcete, aby korálky vypadaly úplně jako dřevěné, vyrobte je z novinového papíru  – nejlépe z bílých okrajů. Místo laku na ně naneste barevnou lazuru na dřevo (lazurovací lak na dřevo), kterou seženete i v různých odstínech dřeva.

1 komentář k “Jak snadno vyrobit papírové korálky?”

 1. ceske-koralky.cz
  7.55 2. Leden 2015

  Rádi bychom pochválili výbornou alternativu ke klasickému korálkování. Pro vyrábění rodičů s dětmi pro nás téměř ideální varianta. Mimochodem moc pěkně napsaný návod.

Přidat komentář: